15.08.2020/10:58

Adam Pieńkowski, McDonald’s Polska: Przez pandemię liczba wizyt spadła o 75 procent

- Cała gastronomia, szczególnie w pierwszej fazie tego szoku, dostała potężnego łupnia. W pierwszych miesiącach liczba wizyt w McDonald‘s spadła o 75 procent. To stało się z dnia na dzień – powiedział w rozmowie z portalem businessinsider.com.pl Adam Pieńkowski, prezes polskiego oddziału McDonald’s. Sieć restauracji, chce też całkowicie pozbyć się plastikowych zabawek.

Pieńkowski dodał, że firma skorzystała z tarczy antykryzysowej i wsparła swoich franczyzobiorców specjalnym programem, dzięki temu mogła utrzymać miejsca pracy.

Prezes opowiedział też nieco o planach na przyszłość. Ta najbliższa to modernizacja linii Drive Through oraz dalsza rozbudowa aplikacji. Ma to przyspieszyć obsługę klienta. W planach jest również wprowadzanie kolejnych rozwiązań proekologicznych.

­- Już w tej chwili goście kupujący Happy Meal mają wybór. Mogą wybrać zamiast zabawki książeczkę dla dzieci, ale to nie jest docelowe rozwiązanie. Pracujemy nad całkowitą eliminacją plastikowych zabawek. To część procesu eliminacji plastiku w naszych restauracjach, który dotyczy także opakowań – powiedział prezes, dodając, że ma się to stać w ciągu najbliższych trzech lat. Firma chce też poprawić system recyklingu zużytych papierowych opakowań i produkować z nich m.in… papier toaletowy. W planach jest również testowanie roślinnych burgerów, ale nie wydarzy się to w tym roku.

Firma chce również mocniej popracować na systemem dystrybucji. Na razie nie ma jednak konkretnych planów stworzenia własnego systemu dostaw, choć McDonald’s stosuje takie rozwiązania w Azji.

Pieńkowski dodał, że 400 restauracji w Polsce odwiedza dziennie ok. 700 tys. klientów. Statystycznie jeden gość przychodzi do restauracji McDonald’s prawie dwa razy.

Więcej na businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także