31.01.2020/16:57

Agora będzie rozwijać sieć Pasibus. Umowa została podpisana

Należące do Grupy Agora, spółki Helios i Step Inside podpisały umowę inwestycyjną z częścią wspólników spółki Food for Nation, która ma na celu otwieranie, prowadzenie oraz rozwijanie punktów gastronomicznych pod marką handlową Pasibus, które będą zlokalizowane głównie przy ulicach handlowych oraz w galeriach handlowych.

W ramach umowy powołano nową spółkę, a wspólnicy objęli łącznie 10 proc. udziałów w kapitale zakładowym Step Inside, natomiast Helios dofinansował Step Inside kwotą 5 mln zł.

Umowa przewiduje także możliwość zwiększenia udziału inwestorów indywidualnych do 40 proc. łącznie, pod warunkiem spełnienia przez Step Inside ustalonych celów finansowych.

Wcześniej Helios na podstawie umowy o współpracy z lutego 2019 r. dofinansował spółkę Step Inside kwotą 10 mln zł.

Jak podano, realizacja inwestycji zgodnie z umową oznaczać będzie możliwość otwierania kolejnych lokali gastronomicznych przez Step Inside, w tym poza granicami Polski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.