05.08.2020/15:04

Grupa Eurocash poprawi rentowność w 2021 r.

Analitycy DM BOŚ zakładają, że w 2020 roku utrzyma się presja na zyski spółki Grupy Eurocash wynikająca z pandemii, wolniejszego niż oczekiwano tempa restrukturyzacji nowo przejętych aktywów i kosztów rozwoju nowych projektów.

Oczekują jednocześnie w 2020 roku pogorszenia rdr marży EBITDA, natomiast zakładają poprawę rentowności w przyszłym roku. Jednocześnie znaczna część synergii pofuzyjnych zostanie według ekspertów DM BOŚ „skonsumowana” przez dalszy rozwój nowych projektów.

Analitycy wskazują, że Grupa Eurocash należy do aktywnych graczy na polskim rynku spożywczych dóbr szybko zbywalnych. Spółka charakteryzuje się interesującą strategią i atrakcyjnym modelem biznesowym. Po licznych przejęciach (Tradis, Kolporter, In Medio, franczyza Rogala i Stodółka, PDA, Eko Holding i Mila oraz Frisco) udało się spółce znacząco wzmocnić pozycję rynkową.

Ponadto Eurocash powinien czerpać korzyści w postaci sprzedaży wiązanej, wyższych rabatów od producentów oraz optymalizacji kosztów operacyjnych. Jednak wysokie koszty integracji w segmencie detalicznym oraz skutki pandemii odbiją się negatywnie na poziomie zysków spółki w bieżącym roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także