07.04.2021/08:13

Akcje ZM Henryk Kania zostały wycofane z obrotu na GPW przez zarząd giełdy

Syndyk masy upadłości spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania SA w upadłości poinformował, że 6 kwietnia 2021 r. zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę w sprawie wycofania z obrotu akcji spółki.

Zarząd Giełdy stwierdził, że w związku z upływem 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia sądu o ogłoszeniu upadłości spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania SA w upadłości, wycofanie akcji z obrotu na Głównym Rynku GPW, nastąpi z dniem 13 kwietnia 2021 r.

Na podstawie § 110 ust. 11 Regulaminu Giełdy, Zarząd Giełdy postanowił, że zlecenia maklerskie na akcje spółki przekazane na Giełdę, a niezrealizowane do dnia 12 kwietnia 2021 r. włącznie, tracą ważność. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.

Przypomnijmy, że 18 czerwca 2020 r. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach wydał orzeczenie, w którym postanowił ogłosić upadłość spółki, a także zatwierdzić warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki za 100 mln zł na rzecz Cedrobu.

Pod koniec maja ubiegłego roku Zakłady Mięsne Henryk Kania  pokazały raport kwartalny. Wynika z niego, że firma zakończyła pierwszy kwartał 2020 r. ze stratą netto 1,89 mln zł i zaledwie... 43 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także