18.06.2020/09:11

Akcjonariusze Grupy Żywiec ostatecznie zdecydowali, że spółka nie wypłaci dywidendy

Akcjonariusze Grupy Żywiec zdecydowali, że spółka nie wypłaci dywidendy z zysku za 2019 rok, poza wypłaconą w październiku zaliczką na ten cel. Pozostała część zysku, w kwocie 176,3 mln zł, zasili fundusz rezerwowy przeznaczony na wypłatę dywidendy w przyszłości – poinformowała spółka w komunikacie.

Zysk spółki za rok obrotowy wyniósł ok. 330 mln zł. W październiku 2019 r. spółka wypłaciła akcjonariuszom zaliczkowo ok. 154 mln zł, czyli 15 zł na akcję. Podczas tegorocznego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariusze postanowili, że będzie to ostateczna wysokość dywidendy, a pozostała część zysku, w kwocie ok. 176 mln zł, przeznaczona zostanie na zasilenie funduszu rezerwowego, przeznaczonego na wypłatę dywidendy w przyszłości.

Decyzją powyższą akcjonariusze zaakceptowali rekomendację zarządu spółki z 15 maja 2020 r., będącą „następstwem rosnącego zagrożenia pandemią koronawirusa (…) mającym negatywny wpływ na sytuację gospodarczą kraju i Europy, a także otoczenie gospodarcze spółki".

Przypomnijmy, że strata netto Grupy Żywiec w I kwartale 2020 roku wyniosła 34,9 mln zł, podczas gdy rok wcześniej spółka odnotowała zysk w wysokości 6,5 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.