27.12.2018/09:10

Aktywny rok wśród najemców powierzchni handlowych [KOMENTARZ]

- Najemcy w 2018 roku coraz śmielej podchodzili do decyzji o ekspansji i rozszerzeniu dotychczas zajmowanych powierzchni - mówi w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Adrian Majsterek, współwłaściciel w firmie A&A, inwestor m.in. centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia.

- Mimo wielu wyzwań z jakimi musieli zmierzyć się zarówno zarządcy i inwestorzy centrów handlowych, jak i sami najemcy, rok 2018 podsumuję jako udany. Sytuacja ekonomiczna w naszym kraju jest sprzyjająca, notujemy wzrosty PKB przez co nasz rynek okazał się interesujący dla nowych zagranicznych brandów i kilka z nich zdecydowało się uruchomić swoje pierwsze sklepy w Polsce - tłumaczy Adrian Majsterek.

Jak zaznacza, czynsze powierzchni handlowych pozostały na stabilnym poziomie, dzięki czemu wielu najemców śmielej podeszło do ekspansji. - Mijający rok był także pozytywny dla realizowanego przez nas projektu centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia. Budowa rozpoczęła się w styczniu br., a obecnie komercjalizacja obiektu jest na finiszu, wynajęliśmy ok. 95 proc. powierzchni handlowej, a ostatnie wolne lokale cieszą się dużym zainteresowaniem. To potwierdza, że kierunek jaki obraliśmy jest słuszny i motywuje do realizacji nowych zadań - dodaje.

Jeśli chodzi o przyszły rok, Adrian Majsterek zwraca uwagę na wciąż duży wpływ zakazu handlu w niedziele na działalność obiektów handlowych. - Realizując nowe projekty handlowe musimy pamiętać jednak o tym, że rynek jest dynamiczny i aby odnieść sukces musimy dopasować się nie tylko do wymagań konsumentów, ale i do zmian prawnych jakie są wdrażane w naszym kraju i wpływają na kształt branży. Mowa oczywiście o wprowadzonym wiosną br. ograniczeniu handlu w niedzielę - komentuje.

- Wyzwaniem dla zarządców centrów handlowych jest to, aby zapewnić potencjalnym klientom jeszcze szerszą ofertę komplementarną, która przyciągnie ich do centrum w dni wolne od handlu, sprawi, że drzwi do centrum będą dla nich otwarte przez cały tydzień a sam obiekt zapisze się w świadomości jako miejsce spędzania wolnego czasu - tłumaczy.

Stąd też decyzja o rozwinięciu oferty rozrywkowo-rekreacyjnej w centrum Tkalnia.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Mirosław D. 03.01.2019

    Jeżeli autor artykułu napisał, że najemcy centrów handlowych podsumowują rok 2018 jako udany to chyba jest oderwany od rzeczywistości. Ewidentny wzrost postępowań upadłościowych firm handlowych, spadek obrotów o ok. 30% w związku z zamkniętymi niedzielami handlowymi - to jest nasza obecna rzeczywistość, najemców galerii handlowych. w załączeniu także -https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/prezes-jeronimo-martins-na-zakazie-handlu-tracimy-,51583


Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.