03.10.2019/09:07

Aldi wprowadza do oferty odzież z przetworzonych butelek PET

Aldi wprowadził do swojej oferty online zrównoważoną kolekcję mody – odzież wykonana jest z przetworzonych butelek PET. Kolekcja dostępna będzie od 5 października m.in. w holenderskim serwisie online.

Ta linia została opracowana we współpracy ze zrównoważoną marką modową Trashcode. Składają się na nią różne elementy odzieży – bluzki, spódnice, sukienki, koszulki, spodnie i marynarki męskie. Aldi chwali się na swojej stronie internetowej, że dzięki tej kolekcji moda zrównoważona staje się dostępna dla wszystkich, ponieważ poszczególne elementy stroju dostępne są już od 4,99 euro.

Kolekcja mody wykonana jest z przetworzonego poliestru, a znaczna część wykonana jest z przetworzonych butelek PET. Butelki zostały zebrane z odpadów w Chinach. Do wykonania kolekcji poddano recyklingowi ponad 530 tys. butelek.

Recykling pozwala zaoszczędzić surowce i zmniejsza ilość odpadów. Ta metoda produkcji zużywa 70 proc. mniej energii, 75 proc. mniej CO2 i 86 proc. mniej wody w porównaniu do tradycyjnego poliestru.

Przeczytaj także: Diesel i Coca-Cola stworzyły (Re)Kolekcję odzieży z odzyskanych tworzyw sztucznych

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • DR 03.10.2019

    Ciekawe czy zbadano tą odzież pod kątem alergii.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.