20.11.2020/19:17

Allegro będzie chciało wejść w sprzedaż produktów świeżych [WYWIAD]

- Na obecnym etapie klienci zaczynają odkrywać takie platformy jak nasza, jako dobry sposób realizowania wspomnianych zakupów stock-up lub speciality. Daje nam to bardzo duży potencjał wzrostu, a w dłuższym terminie będziemy myśleli jak spełnić inne potrzeby naszych klientów, np. w obszarze produktów świeżych – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Damian Zapłata, członek zarządu Allegro.

Pandemia napędza sprzedaż na platformie Allegro. Które kategorie rosły najmocniej w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Które mają największy potencjał do dalszych wrostów?

Wszystkie kategorie na Allegro notują wzrost - widać, że klienci coraz chętniej i coraz częściej robią zakupy przez internet. Widzimy ogromny potencjał rozwoju w kategoriach takich jak supermarket, dom i ogród, kosmetyki czy zdrowie. Część wspomnianych kategorii dopiero rozpoczyna swoją “przygodę z rynkiem e-commerce”. Uważam, że to właśnie przed tymi kategoriami jest największy potencjał wzrostu. Klienci są już przyzwyczajeni do kupowania w sieci takich produktów jak elektronika, płyty czy książki, ale dla przykładu żywność to na razie mała część sprzedaży.

Jednak nawyki się zmieniają, więc wszystko wskazuje na to, że nadchodzi nowa fala szybko rosnących kategorii w polskim e-commerce. Takie rozwiązania jak Allegro Smart wydatnie obniżają barierę wejścia dla klientów, którzy chętniej sięgną po artykuły spożywcze jeżeli nie będą musieli ponosić kosztów dostawy. Powoli nadchodzi rewolucja w handlu żywnością online, a my chcemy być jej częścią i jesteśmy do tego coraz lepiej przygotowani.

Jednak nie oferujecie masowych produktów, które są bardzo ciężkie i wpływają mocno na koszty logistyki, powodując, że biznes e-grocery jest mało opłacalny, mam na myśli zgrzewki wody, mąki czy cukru.

To prawda, są to bardzo trudne kategorie nie tylko dla Allegro, ale dla wszystkich firm działających w obszarze e-grocery. Podobnie jak kategoria fresh, gdzie kluczowa jest szybka, najlepiej lokalna dostawa. Być może i na to przyjdzie czas. Skupiamy się obecnie na dwóch obszarach - powiększaniu tzw. selekcji, czyli zapewnieniu jak najszerszego wyboru produktów, w tym bardzo specjalistycznych. Osobiście kupuję na Allegro wietnamską kawę, której nie dostanę w żadnej sieciówce albo inne towary suche np. z Włoch, czy Francji. Allegro oferuje niesamowity wybór jeśli chodzi o tę kategorię artykułów spożywczych.

Drugim obszarem jest kategoria zakupów typu stock-up czyli kupowanych na zapas np. pampersy, proszek do prania, artykuły higieniczne. Tutaj dużą rolę odgrywa atrakcyjna cena na którą mogą liczyć klienci. Jesteśmy oczywiście otwarci na współpracę z hurtowniami, dystrybutorami, retailerami i na pewno będziemy rozwijać te kategorie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także