20.11.2020/19:17

Allegro będzie chciało wejść w sprzedaż produktów świeżych [WYWIAD]

Kategoria produktów świeżych to ogromne wyzwanie dla rynku e-grocery, ale ten kto pierwszy zaoferuje jakościowy produkt, w miarę niską cenę i szybką dostawę może wygrać bardzo dużo. Czy to jest krok, o którym Allegro będziecie myśleć w perspektywie najbliższych kilku lat?

Jak najbardziej. Jest to obszar, który chcielibyśmy eksplorować, bo klienci będą tego od nas oczekiwać. Myślę, że na obecnym etapie klienci zaczynają odkrywać takie platformy jak nasza, jako dobry sposób realizowania wspomnianych zakupów stock-up lub speciality. Daje nam to bardzo duży potencjał wzrostu, a w dłuższym terminie będziemy myśleli jak spełnić inne potrzeby naszych klientów, np. w obszarze produktów świeżych. Jest to bardzo trudne ze względu na bariery, o których mówiliśmy, czyli logistykę i jej koszty, czy zapewnienie przewożonemu produktowi idealnej jakości z której klient byłby zadowolony. Jestem pewien, że na rynku pojawią się rozwiązania, które nam to umożliwią.

Jak wygląda to od strony terminów? Wydaje się, że to raczej lata niż miesiące?

Trudno mi powiedzieć, zawsze podążamy za klientem. Co do zasady kiedy widzimy takie pojawiające się trendy staramy się działać i je wykorzystać.

W tej chwili Allegro ma 3 proc. w polskim rynku detalicznym, wg prognoz z państwa prospektu do 2024 r. wartość Allegro wzrośnie do 724 mld zł. Jak w tym kontekście będą rosły udziały rynkowe? Jakie są państwa ambicje? Rozumiem, że będziecie chcieli rosnąć ponad rynek. Gdzie Allegro będzie za te 4-5 lat?

Tak, chcemy rosnąć znacznie szybciej niż rynek. Przede wszystkim mogę powiedzieć, że widzę olbrzymi potencjał wzrostu całego sektora e-commerce, ponieważ coraz więcej Polaków odkrywa tę metodę zakupów i myślę, że te trendy będą kontynuowane przez najbliższe 5-10 lat. Chcemy się upewnić, że dostarczamy najlepsze ceny, najszerszą ofertę i najwygodniejsze zakupy - to jest to na czym się koncentrujemy. Jaki będzie tego efekt w udziałach rynkowych? Na pewno będą one większe niż obecnie.

 

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także