09.10.2020/14:27

Allegro lepsze od mBanku?

Analitycy uważają, że po kilku dniach od debiutu na GPW, Allegro może znaleźć się w indeksie największych spółek WIG20, wyrzucając z niego mBank.

Jak czytamy na portalu forsal.pl, taką opinię wyraził zarządzający funduszami w Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) Michał Stalmach. Podobnego zdania jest też wiceprezes GPW – Izabela Olszewska, która stwierdziła, że Allegro ma szansę znaleźć się w indeksie WIG20 już trzeciego dnia sesyjnego po debiucie.

Przypomnijmy, że akcje Allegro.eu mają pojawić się w obrocie 12 października (w najbliższy poniedziałek). Z doniesień prasowych wynika zaś, że popyt na nie znacznie przewyższył podaż – w przypadku inwestorów finansowych zapotrzebowanie na nie było ponad dziesięciokrotnie wyższe. Z kolei w przypadku klientów indywidualnych, otrzymali oni jedynie 15% akcji, na które złożyli zapis.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także