21.02.2020/09:12

Allegro może uruchomić własne pośrednictwo kredytowe

Allegro pracuje nad własną ofertą finansową — dowiedział się „Puls Biznesu”. Spółka nie zaprzecza, buduje armię technologiczną, a eksperci widzą w tym ogromny potencjał.

Budując własne usługi finansowe, Allegro chce wyeliminować pośredników. O planach Allegro dyskutuje się odkąd spółka przejęła fintech FinAi. Założona przez Krzysztofa Domareckiego firma była pośrednikiem kredytowym współpracującym z bankami i zakończyła tę działalność jesienią 2019 r.

FinAi to polski start-up zajmujący się usługami informatycznymi dla sektora finansowego. Kończąc działalność jako pośrednik kredytowy firma poinformowała, że na bazie dotychczasowych doświadczeń będzie nadal pracować nad upraszczaniem finansów oferując produkty i usługi dla sektora finansowego.

Według „Pulsu Biznesu” projekt Allegro Finanse może pójść w dwóch kierunkach. Bardziej prawdopodobnym pomysłem jest wykorzystanie spółki FinAi „jako pomostu łączącego Allegrowiczów z bankami. W ten sposób Allegro nie weźmie na siebie ryzyka kredytowego. Takie ryzyko byłoby, gdyby platforma e-commerce sama udzielała pożyczki. Informator gazety twierdzi, że nie zapadła jeszcze decyzja.

Osoba zbliżona do Allegro, która zastrzega sobie anonimowość twierdzi, że Allegro chciałoby wygasić współpracę z PayU, które jest w tej chwili pośrednikiem w kredytach ratalnych. Operator pobiera od Allegro w wysokości nawet 2 proc.

Wzorem dla Allegro mieliby być światowi giganci, w tym Amazon, który wszedł w kredyty ratalne, spółka Apple oferująca kartę kredytową czy Google, planujące wprowadzenie rachunków bankowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.