07.11.2016/20:43

Alma Market zwolni kolejnych 380 osób

Spółka Alma Market S.A., do której należy sieć Delikatesów Alma, poinformowała, że planuje zwolnienie kolejnych 383 pracowników. Bezpośrednimi przyczynami zwolnień grupowych są redukcja nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności.

Przypomnijmy, że w drugiej połowie września br. spółka Alma Market poinformowała o planowanych zwolnieniach grupowych, w ramach których pracę stracić może nawet 1321 pracowników. Firma komunikowała wtedy – tak jak i teraz – że bezpośrednimi przyczynami szykowanych w giełdowej spółce zwolnień grupowych jest redukcja nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności.

W ciągu ostatnich kilkunastu tygodni Alma zamkneła ponad połowę z ok. 50 sklepów, które działały na rynku jeszcze w I połowie 2016 r. Oprócz tego 27 października zakończył swoją działalność sklep internetowy Alma24.pl. W czasach świetności Alma24.pl produkty za pośrednictwem sklepu kupować można było w 11 miastach/aglomeracjach: Warszawie, Lublinie, Krakowie, Częstochowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy, w Trójmieście, na Śląsku i na Podhalu. W e-sklepie Almy dostępnych było 18 tys. artykułów, w tym produkty z importu "Tylko w Almie“.

Kliknij i przeczytaj także:

Kliknij na ten link i dowiedz się wszystkiego o historii upadku spółki Alma Market SA

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.