27.06.2020/10:22

Amazon kupuje prawa do nazwy sportowej hali. Nazwie obiekt... Climate Pledge Arena

Jeff Bezos ogłosił, że koncern Amazon nabył prawa do nazwy nowej hali sportowej, jaka powstaje w amerykańskim Seattle (stan Waszyngton). Obiekt, w którym będzie występował nowy klub hokejowy ligi NHL, nie będzie się jednak nazywał Amazon Arena, lecz... Climate Pledge Arena.

Przypomnijmy, że zaledwie przed kilkoma dniami Amazon poinformował, że zamierza wydać 2 mld dolarów na ochronę klimatu. Firma chce przeznaczyć taką kwotę na "zrównoważone i dekarbonizujące technologie". Do 2040 r. gigant e-commerce zamierza być neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Dekadę wcześniej firma w całości przestawi się na odnawialne źródła energii.

Kupno prawa do nazwy sportowej hali i wybór tak nietypowej nazwy ma być dowodem na to, że Amazon poważnie podchodzi do kwestii ochrony klimatu, w tym m.in. walki z globalnym ociepleniem. Climate Pledge Arena ma być pierwszym na świecie obiektem sportowym z certyfikatem neutralności emisji dwutlenku węgla.

W nowoczesnej hali w Seattle od 2021 roku występować będą hokeiści nowego klubu ligi NHL, który dotychczas nie ogłosił jeszcze swojej nazwy. Liga, w której aktualnie występuje 31 zespołów, rozszerzy się do 32 klubów począwszy od sezonu 2021/2022.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.