25.02.2021/13:27

Polski e-sklep Amazon może ruszyć już 1 marca 2021 r. Gigant e-commerce zbiera z rynku sprzedawców

Wiele wskazuje na to, że możemy już odliczać godziny do momentu startu polskiej wersji platformy. Na jednym z portali technologicznych czytamy, że na stronie tego e-commercowego giganta pojawiła się aktualizacja warunków programu partnerskiego.
 

Portal Cashless.pl informuje, że sama aktualizacja tych warunków jest spowodowana rozszerzeniem programu o nowy kraj czyli Polskę. Zmiany zaczną obowiązywać niedzieli 28 lutego. Można więc przypuszczać, że już lada dzień ruszy polska wersja Amazona. Program Partnerski Amazon jest narzędziem dedykowanym influencerom, którzy reklamują usługi i produkty działające w ramach serwisu.

Jak wynika z informacji podanych przez money.pl, sprzedawcy, którzy chcą oferować swoje towary na polskiej stronie Amazona mieli usłyszeć, że domena może ruszyć już 1 marca.

Przedstawiciel jednego z dużych polskich e-commerce powiedział w rozmowie z money.pl, że Amazon działa dość schematycznie. Na ostatnich rynkach, na które wchodził, mijały dwa miesiące od momentu poszukiwania sprzedawców do wejścia ostatecznego. - My spodziewamy się więc wejścia w połowie marca - wskazał.

Analitycy mBanku wyjaśniają, że od kilku lat w polskiej wersji językowej działa niemiecka strona Amazon.de, teraz jednak pojawi się oficjalna polska strona platformy. „To zmieni naszym zdaniem podejście polskich konsumentów do platformy” – zapowiadają.

Według DM mBank Amazon otwiera także okno na świat dla wielu polskich merchantów. „Od 27 stycznia przedsiębiorcy mogą rejestrować swoje konta po polsku na sell.amazon.pl w ramach przygotowań do premiery serwisu. Amazon.pl daje możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach. Sądzimy, że polscy merchanci powinni być zainteresowani ofertą Amazona” – informują analitycy mBanku. 
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • gosc 26.02.2021

    marzec 2020 już był :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.