22.08.2016/09:36

Amazon podnosi płace polskim pracownikom

Firma Amazon podniesie zarobki pracownikom w Polsce. Jak pisze gazeta.pl podwyżki wejdą w życie od 1 września, a niektórzy pracownicy zarobią więcej nawet o 14 proc.

Jak informuje gazeta.pl jeszcze w zeszłym roku szeregowi pracownicy w magazynie firmy Amazon w Bielanach Wrocławskich zarabiali tylko 12,5 zł brutto za godzinę. Potem firma podniosła pensje do 14 zł za godzinę. Teraz Amazon wynagrodzenia przeanalizował po raz kolejny i zdecydował się na następne podwyżki. W skali firmy wyniosą one od 7 do ponad 14 proc. w zależności od stanowiska.

Stawka szeregowych pracowników z co najmniej rocznym stażem pracy wzrośnie do 16 zł za godzinę, czyli o 2 zł więcej niż dotychczas. Ich koledzy - bez stażu - dostaną złotówkę podwyżki. Pensja kierowników zespołów wzrośnie z 18 do 20 zł za godzinę, czyli o 11 proc.

Amerykański Amazon działa u nas od 2014 r. W centrach logistycznych pod Wrocławiem i Poznaniem oraz w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku zatrudnia ponad 5,5 tys. osób.

Więcej; gazeta.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.