13.03.2020/15:05

Amazon zaleca pracownikom z całego świata pracę zdalną

Amazon w reakcji na pandemię koronawirusa wydał specjalne wytyczne, rekomendując wszystkim swoim pracownikom na świecie, którzy mogą pracować z domu, by do końca marca przestawili się na tryb pracy zdalnej. Dotyczy to również Polski.

„Ściśle współpracujemy z publicznymi i prywatnymi ekspertami medycznymi, aby upewnić się, że podejmujemy właściwe kroki ostrożności, odpowiednie do szybko zmieniającej się sytuacji. W rezultacie, obecnie rekomendujemy, by wszyscy nasi pracownicy w skali globalnej, którzy mogą pracować z domu, czynili tak do końca marca” – napisał rzecznik sieci w komunikacie.

Amazon zapowiedział także, że zapewni dodatkowe dwa tygodnie płatnego urlopu wszystkim swoim pracownikom – zarówno zatrudnionym na pełny etat, jak w niepełnym wymiarze czasu pracy – u których wykryty zostanie koronawirus lub którzy zostaną poddani kwarantannie. Gwarancja ta obejmuje wszystkich pracowników koncernu, łącznie z pracownikami obsługi, służb sprzątających i ochrony.

Amazon zatrudnia w Polsce ok. 14 tys. osób.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Paweł 15.03.2020

    W obecnej sytuacji najważniejsze będzie zapewnienie pracownikom możliwości pracy zdalnej, tak aby z jednej strony pracownik mógł wykonywać swoje obowiązki i firma mogła dalej funkcjonować, a z drugiej strony, żeby pracodawca mógł mieć jakąś kontrolę nad tym, co pracownik robi. Pomocne w tej sytuacji mogą się okazać różne narzędzia np. Ekran System https://www.ekransystem.com/pl/blogpolska/koronawirus-a-praca-zdalna

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.