17.09.2018/15:54

Amic Markety zastąpią sklepy Carrefoura na stacjach Lukoil. Carrefour: Będziemy rozwijać się na stacjach paliw

Firma Amic Polska, nowy właściciel sieci stacji Lukoil rozpoczął kilka tygodni temu rebranding sklepów i samych stacji. Jednocześnie firma zakończyła współpracę z siecią Carrefour, z którą poprzedni właściciel sieci stacji współpracował od jesieni 2012 r.

Firma Amic, która przejęła (w lutym 2016 r.) sieć 116 stacji paliw od firmy Lukoil, zdecydowała się na rebranding swoich stacji, a co za tym idzie na wypróbowanie własnego konceptu sklepów. W związku z tym, w sierpniu br. szyldy Carrefour Express zostały zdjęte z 32 lokalizacji Lukoil, zastąpiła je marka Amic Market.

W Warszawie i okolicach widać już pierwsze zmiany. Na razie marka Amic widoczna jest na przystacyjnych sklepach. Można się spodziewać, że już wkrótce zmiany przejdą także wiaty na stacjach oraz pylony cenowe.

Dla sieci Carrefour to niezbyt dobra wiadomość, szczególnie w sytuacji gdy w ciągu kolejnych lat rozszerzane będzie ograniczenie handlu w niedziele obecność na stacjach - nawet w niewielkiej skali - wydaje się jednym z kluczowych elementów strategii sprzedaży. Dlatego jak podkreślają przedstawiciele sieci Carrefour Polska sklepy francuskiego operatora nie znikają jednak całkowicie ze stacji paliw.

- Sieć kontynuuje bowiem rozwój konceptów franczyzowych ma stacjach benzynowych. Koncept będzie rozwijany również w następnych latach we współpracy z różnymi operatorami – zarówno z właścicielami pojedynczych stacji, jak i w ramach funkcjonujących na rynku polskim sieci stacji benzynowych - mówi Michał Florkiewicz, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.