06.05.2022/11:07

AmRest chwali się znaczącym wzrostem sprzedaży. Efekt złagodzenia restrykcji covidowych

AmRest poinformował, że jego skonsolidowane przychody w pierwszym kwartale bieżącego roku wyniosły 507 mln euro. Przekłada się to na wzrost aż o 33,4 proc. w zestawieniu z analogicznym okresem przed rokiem.

Wskaźnik sprzedaży porównywalnej w restauracjach osiągnął w pierwszym kwartale poziom 127,8 proc. Firma podała też, że udział funkcjonujących restauracji wyniósł na koniec marca 99 proc. Na to drugie nieznaczny wpływ miał niedawny lockdown w rejonie Szanghaju.

- Złagodzenie restrykcji Covid-19 na wszystkich rynkach, na których działa AmRest, za wyjątkiem Chin, w połączeniu z doskonałością operacyjną i zwiększoną wydajnością w obszarze digital, zaowocowało osiągnięciem najwyższych przychodów za pierwszy kwartał w historii Grupy. Oznacza to konsekwentne generowanie lepszych wyników na większości rynków działalności. Postępujące ożywienie sprzedaży w kanale dine-in przyczyniło się do wzrostu skonsolidowanej sprzedaży AmRest - wskazała spółka.

AmRest w komunikacie podkreśla, że inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała "dotkliwy kryzys humanitarny i poważne zakłócenia gospodarcze, których czas trwania i intensywność pozostają niepewne".

- Uważnie śledzimy rozwój sytuacji w regionie i nadal wspieramy inicjatywy mające na celu pomoc potrzebującym. Pokój międzynarodowy pozostaje w centrum naszych zainteresowań - oświadczyła gastronomiczna spółka.

Przypomnijmy, że w całym 2021 r. skonsolidowane przychody AmRestu wyniosły 1,917 mld euro, rosnąc rok do roku o niemal 26 proc. Niewiele zabrakło do wyrównania wyniku sprzedażowego z ostatniego roku przed pandemią, czyli 2019 r., kiedy to operator znanych sieci gastronomicznych mógł się pochwalić przychodami rzędu 1,961 mld euro.

Działający na wielu rynkach AmRest prowadzi lokale gastronomiczne m.in. pod takimi szyldami jak Pizza Hut, KFC czy Burger King.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także