31.08.2017/21:48

AmRest kupuje udziały w PizzaPortal.pl

31 sierpnia br. AmRest podpisał umowę w rezultacie czego objął nowo wyemitowane udziały w Restaurant Partner Polska (RPP) - spółce prowadzącej platformę PizzaPortal.pl, stając się udziałowcem większościowym, posiadającym 51 proc. udziałów w RPP. Pozostała część udziałów (49 proc.) pozostała w posiadaniu Delivery Hero.

Cena za objęcie 51 proc. udziałów w RPP została ustalona na 10 mln złotych. Dodatkowo strony zobowiązały się dokonać w pierwszym kwartale 2018 roku inwestycji w RPP w wysokości 14 mln złotych (po 7 mln złotych każda ze stron).

Zgodnie z założeniami Umowy Inwestycyjnej w ciągu najbliższych miesięcy AmRest rozpocznie również współpracę z serwisami zarządzanymi przez Delivery Hero w Republice Czeskiej i na Węgrzech - DameJidlo.cz i NetPincér.hu.

Przewiduje się, że platformy PizzaPortal.pl, DameJidlo.cz i NetPincér.hu wzmocnią operacyjnie kanał sprzedaży z dostawą do domu w portfelu AmRest.

Zarząd AmRest uważa, że partnerstwo z Delivery Hero istotnie zwiększy dostępność ofert restauracji zarządzanych przez spółkę i umożliwi dotarcie do nowych klientów, co w efekcie przełoży się na wzmocnienie pozycji rynkowej AmRest w segmencie "delivery". W dłuższym terminie powinno to pozytywnie wpłynąć na budowanie wartości dla akcjonariuszy AmRest.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.