23.10.2018/16:35

AmRest pochwalił się wynikami

Operator światowych sieci gastronomicznych obecnych również w Polsce podał wstępne wyniki za III kw. tego roku.

Jak podała spółka, przychody Grupy AmRest wyniosły 392 mln euro w III kw. 2018 r., co oznacza, wzrost o 23,2 proc. w skali roku. W tym samym okresie sprzedaż grupy w walutach lokalnych wzrosła o 25,2 proc.

„Na dynamikę sprzedaży grupy pozytywnie wpłynęła konsolidacja wyników sieci Pizza Hut w Niemczech przejętej 31 lipca 2017 roku, 22 restauracji KFC nabytych 2 października 2017 na rynku rosyjskim, 40 restauracji KFC we Francji z których większość spółka przejęła w czwartym kwartale 2017 roku, spółki Restaurant Partner Polska Sp. z o.o. w której AmRest objął udziały 31 sierpnia 2017 roku, 40 restauracji Pizza Hut w Rosji, 2 w Armenii i 2 w Azerbejdżanie przejętych 1 czerwca 2018 r., 6 restauracji Bacoa przejętych 31 lipca 2018 w Hiszpanii oraz 8 restauracji KFC przejętych we Francji we wrześniu 2018 roku (łącznie 37,5 mln euro przychodów w III kw. 2018). Z wyłączeniem sprzedaży wymienionych biznesów przychody grupy w III kw. 2018 wzrosły o 11,4 proc.”– podano w komunikacie.

AmRest dokonał też podwyższenia kapitału o 70 mln euro w drodze emisji niepublicznej 74 15254 nowo wyemitowanych akcji zwykłych po cenie 40,75 zł za akcję.

Podwyższenie kapitału nastąpiło po niedawnym podziale akcji AmRest zrealizowanym 3 października 2018 r. w stosunku 1:10, co miało na celu zwiększenie płynności akcji spółki

na giełdzie.

– Cieszy nas tak spore zainteresowanie inwestorów oraz ich zaangażowanie w dalszy rozwój biznesu AmRest, zwłaszcza pomimo wymagającego otoczenia rynkowego. Jestem ogromnie podekscytowany faktem, iż w procesie podwyższenia kapitału pozyskaliśmy nowych akcjonariuszy AmRest, a tym samym wzmocniliśmy naszą obecność na rynku kapitałowym. Wierzę, że przeprowadzony niedawno podział będzie ważnym, dodatkowym katalizatorem dla naszych akcji – powiedział Peter Kaineder, dyrektor ds. strategii w AmRest.

AmRest Holdings SE jest jedną z wiodących publicznie notowanych spółek restauracyjnych w Europie. Do zarządzanych przez nią marek należą: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King. AmRest jest także właścicielem sieci premium burgerów Bacoa, marki La Tagliatella oraz dwóch chińskich konceptów: Blue Frog i KABB.

Obecnie Spółka zarządza liczbą ponad 1800 restauracji w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 18 krajach: Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Bułgarii, Rumunii,

Serbii, Chorwacji, Słowenii, Rosji, Hiszpanii, Francji, Portugalii, Niemczech, Austrii, Armenii, Azerbejdżanie oraz Chinach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.