06.10.2017/08:55

AmRest przestanie być "polską" spółką. Firma przeniesie się do Hiszpanii

Akcjonariusze AmRestu wyrazili zgodę na przeniesienie siedziby firmy z Wrocławia do Madrytu. Stosowne uchwały zmieniające m.in. statut spółki podjęto podczas ostatniego walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

Za zmianami była większość obecnych na WZA udziałowców spółki. Należało do nich ponad 90,55 proc. głosów. Przeciw było 9,4 proc. Podczas WZA zebrali się właściciele 82 proc. akcji spółki.

Nowa siedziba firmy zostanie przeniesiona do Madrytu, przy ul.  Calle Enrique Granados, 6. Jednocześnie zmieniono statut spółki tak, by odpowiadała warunkom europejskiej spółki akcyjnej z siedzibą w Hiszpanii. Kapitał zakładowy nie został zmieniony. 

Jednocześnie dokonano zmian w systemie administracyjnym spółki. Zamiast powszechnego w Polsce systemu zarządu i rady nadzorczej, ustanowiona zostanie 7-osobowa rada dyrektorów. W związku z tym odwołani zostaną wszyscy członkowie zarządu i rady nadzorczej spółki.

W skład rady na 4-letnią kadencję wejdą: José Parés Gutiérrez, Carlos Fernández González, Luis Miguel Álvarez Pérez, Henry McGovern, Steven Kent Winegar Clark, Pablo Castilla Repáraz oraz Mustafa Ogretici.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. AmRest prowadzi obecnie ponad 1 000 restauracji w 13 krajach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.