14.06.2017/13:32

Andrzej Faliński, prezes Big Trade Group: dla detalistów euro jest bardzo wskazane - wideo

Lęki związane z euro oparte są na stereotypach. Przy dobrze dobranym kursie w handlu nic złego się nie stanie, a jednocześnie wiele zyskamy. Bądźmy razem z Europą, bądźmy mądrzy – apelował Andrzej Faliński, prezes Big Trade Group, podczas 10. Kongresy Rynku FMCG.

– Obawy o wzrost cen, o problemy z płatnościami i rozliczeniami są oparte na stereotypach. Gospodarki dużo słabsze i mniejsze od polskiej wprowadziły euro i poradziły sobie z tym problemem – przekonywał Andrzej Faliński.

– Wraz z wprowadzeniem euro, w tak silnie konkurencyjnej dziedzinie gospodarki jak handel nic się nie zmieni. Jeśli wprowadzony zostanie uczciwy, korzystny przelicznik, to nic złego stać się nie może, a jednocześnie zyskamy szereg przywilejów, takich jak ułatwienie zakupów na terenie strefy euro, bezpieczeństwo transakcji czy wyeliminowanie ryzyka kursowego.

– Jest wiele argumentów przemawiających za przyjęciem euro, ale należy też pamiętać, że jest to kwestia strategiczna dla naszego kraju – albo będziemy razem z Europą – albo znajdziemy się poza Europą. Te małe i średnie kraje, które nie skorzystają z szansy integracji, w pewnym momencie będą musiały samodzielnie zderzyć się z turbulencjami na rynku światowym. Bądźmy razem z najsilniejszymi krajami Europy, bądźmy mądrzy! – apelował Andrzej Faliński podczas 10. Kongresu Rynku FMCG.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.