29.06.2018/14:06

Appetita ma nową strategię komunikacji. Twarzą marki została była Miss Polonia

Appetita wdraża nową strategię komunikacji, zapraszając do współpracy Ewę Wachowicz – Miss Polonia z 1992 r., obecnie ekspertka i blogerka kulinarna. Przełomowe w historii marki działania obejmą, między innymi, nową platformę internetową Smak i Styl oraz silne wsparcie w mediach społecznościowych. Celem realizowanych działań jest wzmocnienie i wzbogacenie wizerunku marki o nowe wartości.

Poprzez zmianę strategii komunikacji, Appetita chce kreować swój wizerunek marki stylowej, modnej, przyjaznej i inspirującej w zakresie sposobów przygotowywania i podawania potraw. Te treści mają być komunikowane m.in. dzięki wykorzystaniu wizerunku Ewy Wachowicz, która staje się nową twarzą marki. Wachowicz to autorka książek kucharskich, producentka programu „Ewa gotuje”, jurorka kulinarnego show, a także właścicielka jednej z krakowskich restauracji.

Współpraca z Ewą Wachowicz obejmuje wszystkie pola komunikacji – TV, prasę, digital i trade. Są to m.in. udział w kampanii reklamowej, reprezentowanie marki podczas wydarzeń kulinarnych, wykorzystanie wizerunku na opakowaniach najlepiej sprzedających się przypraw jednorodnych oraz materiałach POS, współtworzenie linii mieszanek przyprawowych oraz wsparcie działań promocyjnych zaplanowanych w mediach i punktach sprzedaży.

Integralnym elementem nowej strategii komunikacji jest platforma Smak i Styl. Na portalu, po którym przewodnikiem jest Ewa Wachowicz, znajdują się jej autorskie przepisy, pomysły na stylowe podanie nawet najprostszych dań, filmy z trikami przydatnymi w kuchni, a także przepisy na tradycyjne polskie potrawy oraz międzynarodowe przysmaki. Całość dopełnia blog. W ramach działań promujących platformę Smak i Styl marka Appetita przygotowała również działania w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.