08.08.2018/15:20

Atrium podbija wyniki sprzedażowe

Pomimo prac modernizacyjnych w warszawskich galeriach handlowych, Grupa Atrium w Polsce zwiększyła przychody z najmu w I połowie br.

Dochód z najmu brutto zgodnie z porównywalnymi danymi stowarzyszenia EPRA dla polskich aktywów wzrósł do poziomu 26,1 mln euro (za pierwszą połowę 2017 r. wyniósł 25,9 mln euro), zaś dochód z najmu netto w porównaniu z danymi EPRA wzrósł do 25,7 mln euro (za pierwszą połowę 2017 r. wyniósł 25,4 mln euro), pomimo czasowych utrudnień w działalności i zwalniania lokali przez najemców, spowodowanych trwającymi pracami modernizacyjnymi oraz rozbudowy trzech flagowych centrów handlowych w Warszawie.

Celem tych działań jest w długiej perspektywie dalszy wzrost wartości przedmiotowych aktywów i generowanie z ich działalności wyższych przychodów.

Wartość rynkowa 21 nieruchomości komercyjnych Atrium w Polsce wyniosła 1,5 mld euro, co obecnie stanowi 61,6 proc. całego portfela 34 obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej, wartego łącznie 2,5 mld euro.

Grupa odnotowała wzrost dochodów z najmu netto (NRI) o 3,0 proc. zgodnie z porównywalnymi danymi stowarzyszenia EPRA, do poziomu 64,5 mln euro, ze wzrostem na wszystkich rynkach i zwiększeniem o 2,4 proc., z wyłączeniem Rosji.

Współczynnik komercjalizacji według danych EPRA we wszystkich 21 obiektach pozostał na wysokim poziomie 96,7 proc. (na dzień 31 grudnia 2017 r.: 96,4 proc.).

W wyniku realizowanych w Warszawie trzech kluczowych inwestycji do polskiego portfolio Grupy zostanie dodanych łącznie około 60 000 mkw. powierzchni najmu brutto (GLA), co będzie stanowić istotny wkład w dalszy rozwój Grupy oraz zrównoważoną sytuację finansową.

Po zwiększeniu powierzchni najmu brutto (GLA) Atrium Promenada o 7 600 mkw. nowej powierzchni w ramach zakończonej w 2016 roku I fazy rozbudowy, drugi etap rozbudowy Atrium Promenada postępuje zgodnie z planem i zostanie zakończony w czwartym kwartale 2018 r. Do końca bieżącego roku oddanych zostanie kolejnych 13 200 mkw. nowej powierzchni najmu brutto (GLA). Prowadzone prace mają na celu przede wszystkim modernizację części wspólnych. W ramach tych prac na pierwszym piętrze powstaną podwójnej wysokości witryny sklepowe, tzw. double shopfronts, nowa strefa gastronomiczna oraz dwupoziomowy parking. Zakończenie całości rozbudowy Atrium Promenada obejmującej 47 600 mkw. nowej powierzchni najmu brutto (GLA) planowane jest na rok 2021.

W Atrium Targówek trwa obecnie remont oraz rozbudowa, która powiększy centrum o 8 600 mkw. powierzchni najmu brutto (GLA). Zakończenie głównej części prac zaplanowane jest do końca bieżącego roku. Zainteresowanie najemców jest na wysokim poziomie, proces komercjalizacji przebiega satysfakcjonująco.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.