07.06.2020/07:30

Auchan zamknie kolejny hipermarket w Rosji

Francuski detalista zamknie hipermarket w mieście Kowrow położonym w obwodzie władimirowskim, gdzie znajduje się duży węzeł kolejowy na linii Mokswa – Niżnij Nowgorod.

Jak podaje serwis retail.ru obiekt, który zostanie zamknięty jest największym sklepem spożywczym w tym mieście. Powodem zamknięcia jest to, że działalność hipermarketu stała się nierentowna.

Spadek przychodów i ruchu konsumenckiego w związku z pandemią koronawirusa zmusiły zarząd Auchan Retail Russia, który zarządza sieciami handlowymi Auchan i Atak do zamknięcia kolejnego hipermarketu.

Hipermarket zajmuje imponującą część powierzchni centrum handlowego Kowrow Moll. Sklep prawdopodobnie zostanie zamknięty jesienią tego roku.

„W 2020 roku Auchan Retail Rosja planuje skoncentrować się na rozwoju takich kategorii, jak gotowanie i świeże produkty, dokonać przeglądu i poszerzyć asortyment w tych kategoriach oraz aktywnie rozwijać własną produkcję” – powiedział przedstawiciel detalisty nie odnosząc się wprost do planów zamknięcia tego hipermarketu.

Pandemia najbardziej uderzyła w hipermarkety Auchan w Rosji, podczas gdy sklepy działające w formacie supermarketów odnotowały w ostatnim czasie dobre wyniki. Ponadto, w kwietniu Auchan ustąpił miejsce rosyjskiej internetowej platformie sprzedażowej Wildberries – od stycznia tego roku obecnej też w Polsce – w ratingu Online Food opuszczając pierwszą dziesiątkę detalistów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.