12.10.2020/16:42

Auchan: zapasy towarów uzupełniamy z trzymiesięcznym wyprzedzeniem

Auchan Retail Polska na bieżąco monitoruje sytuację pandemiczną, by utrzymać ciągłość sprzedaży. Zapasy uzupełniane są na trzy miesiące naprzód. Sieć nie notuje obecnie objawów paniki zakupowej, ale jest przygotowana na wszelkie ewentualności związane z drugą falą pandemii.

Sieć Auchan Polska od początku epidemii nowego koronawirusa w Polsce wprowadziła kompleksowe rozwiązania, które zapewniają ochronę zdrowia i bezpieczeństwo pracowników oraz klientów wszystkich sklepów sieci w Polsce. Równocześnie firma podjęła działania, które pozwoliły na utrzymanie ciągłości sprzedaży sieci oraz zachowanie niskich cen.

– Na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiologiczną i wprowadzamy w życie wytyczne i rozporządzenia rządowe. Wdrożone już na samym początku epidemii procedury oraz wsparcie ze strony sztabu kryzysowego pozwalają na szybką reakcję i zachowanie płynności sprzedaży w sklepach naszej sieci – zapewnia Dorota Patejko, dyrektorka ds. Komunikacji i CSR.

– W każdym sklepie sieci dostępna jest szeroka gama środków ochrony indywidualnej oraz środków higienicznych. Na bieżąco monitorujemy ich zużycie, wprowadziliśmy też zasadę uzupełniania zapasów na trzy miesiące naprzód. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym od 15 października br. wprowadzamy godziny dla seniorów – dodaje menedżerka.

Od strony logistyczno-dystrybucyjnej i zaopatrzenia Auchan jest dobrze przygotowany do ewentualnych szybkich zmian na rynku.

– Intensywnie pracujemy, aby zachować ciągłość sprzedaży naszej sieci, a konsumentom zagwarantować optymalną jakość usług, zwłaszcza w zakresie dostępności produktów, ze szczególną dbałością o zachowanie niskich cen. Obecnie nie obserwujemy wzmożonych zakupów produktów w celu gromadzenia zapasów. Sprzedaż odbywa się płynnie zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w kanale e-commerce naszej sieci – wyjaśnia Dorota Patejko i zapewnia, że sieć stale monitoruje sytuację epidemiologiczną i jest przygotowana na każdy scenariusz.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Darek 15.10.2020

    Nie na każdy scenariusz ,nie ma pracowników jest problem. Już błagają osoby z firm zewnętrznych by przechodziły na umowy o pracę.Ale zapłacić więcej nie da się.Z resztą nikt pracować w Auchan nie chce. Liczy się zysk,a nie człowiek

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także