23.10.2020/21:38

Austriacka poczta upamiętniła pandemię. Sprzedaje znaczki z papieru toaletowego

Pandemia koronawirusa jest jednym z najbardziej znaczących i wpływających na życie ludzi wydarzeń od lat. Nic dziwnego, że austriacka poczta wyemitowała znaczek upamiętniający pandemię COVID-19. Jednak jest on dość… nietypowy.

Rzeczony znaczek został wykonany z papieru toaletowego i umieszczono na nim wizerunek słonia. "Jeśli umieścisz 10 arkuszy znaczków obok siebie, otrzymasz łącznie metr - lub długość małego słoniątka. Słynne małe zwierzątko jest również wydrukowane na znaczku" – poinformowała poczta w oświadczeniu.

Znaczek został wydrukowany na trójwarstwowym papierze toaletowym, co nawiązuje do gromadzenia zapasów tego artykułu na początku pandemii. Jego cena to 5,50 euro. Połowa kwoty ma zostać przekazana na cele charytatywne.

Warto zauważyć, że austriacka poczta nie pierwszy raz pokazuje dystans do bieżących wydarzeń. W styczniu pojawił się znaczek upamiętniający Brexit. Widniała na nim przekreślona data 29 marca 2019 roku, która była nieaktualną  już wówczas datą planowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a pod nią nowa - 31 stycznia 2020 roku.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także