07.11.2018/10:47

Bakalland na sprzedaż. Wartość transakcji może wynieść 500 mln zł

Spożywczy biznes takiej skali, jak sprzedawany przez Innovę, to gratka. Rynek już głośno spekuluje o kolejce chętnych i cenach – czytamy w dzienniku „Puls Biznesu”.

Jak informuje Leszek Muzyczyszyn, który zasiada w radzie nadzorczej Bakallandu, proces sprzedaży dopiero się rozpoczął. Firma spodziewa się pierwszych ofert w grudniu br. Zamknięcie transakcji planowane jest na drugi kwartał przyszłego roku. Udziały sprzedają wszyscy akcjonariusze. W ocenie Leszka Muzyczyszyna, to dobry moment na wyjście z inwestycji.

Po przyjęcie firmy Bakalland w 2014 roku, menedżment funduszu Innova Capital deklarował, że zostanie zbudowana większa grupa spożywcza, przejmując kolejne podmioty. Akwizycje jednak nie nastąpiły. Firma rosła jednak silnie organicznie.

Innovie przy sprzedaży grupy doradza PwC, a fundusz nastawia się na spore zainteresowanie. Co ciekawe, co najmniej kilku inwestorów branżowych i finansowych wie o szykującej się transakcji od dawna. Wśród potencjalnych kupców wymienia się koncerny PepsiCo i McCormick. Spekuluje się nie tylko o tym, kto kupi, ale też – za ile. Według informacji „Pulsu Biznesu” sumy, o których się mówi w kuluarach, są rzędu 400-500 mln zł.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Karol 08.11.2018

    Tylko 125 mln EUR? toż pierwszy z brzegu startup w USA/UK jest wyceniany powyżej tej wartości...

  • Polak 07.11.2018

    Niemcy..Portugalczycy czy Chinczycy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.