08.06.2018/16:46

Baltona zwiększyła przychody

Grupa kapitałowa działająca na rynku duty free poinformowała o wzroście przychodów. Skonsolidowane przychody Baltony wyniosły 42,76 mln zł w maju 2018 r. i były wyższe o 29 proc. r/r.

„Skonsolidowane przychody grupy kapitałowej za okres styczeń-maj 2018 wyniosły 171 767 tys. zł i były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 10%” – podała firma w raporcie bieżącym.

Sklepy Travel Retail zrealizowały w maju przychody wysokości 30,29 mln zł (+76% w ujęciu r/r). Narastająco w okresie styczeń-maj przychody wzrosły o 31 proc. r/r do 122,01 mln zł.

W segmencie Gastronomia (F&B) przychody w maju wzrosły o 27 proc. r/r do 2,55 mln zł, zaś narastająco wzrosły o 13 proc. r/r do 10,79 mln zł.

Baltona od ponad 70 lat jest obecna na rynku duty free. Firma działa na ośmiu rynkach europejskich. Prowadzi sklepy zarówno w strefach dostępnych dla wszystkich, jak i wolnocłowych (dostępnych jedynie dla pasażerów po odprawie bezpieczeństwa).

W portfelu grupy są restauracje i kawiarnie, mające w swojej ofercie szeroki wybór dań obiadowych, kanapek i przekąsek, słodkich wypieków a przede wszystkim kaw i napojów, serwowanych również z formule „to go”.

Grupa Baltona zajmuje się również zaopatrywaniem statków – Baltona Shipchandlers, promów i samolotów a także placówek dyplomatycznych i wojskowych – Chacalli de Decker.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.