10.01.2019/09:45

Bambusowe kubki z Aldiego potencjalnie groźne dla zdrowia. Sieć wycofuje produkt

Sieć Aldi wycofała ze sprzedaży termiczne kubki bambusowe ze względu na zagrożenie dla zdrowia klientów. O sprawie poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

GIS podaje, że "w próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów". Chodzi o kubki bambusowe Home Creation Kubek 350 ml produkowane przez firmę Karpati Handels GmbH.

Dystrybutor produktu, czyli sieć Aldi, ostrzega, że "produkt nie może mieć kontaktu z żywnością". Po otrzymaniu sprawozdania z badań Aldi podjął natychmiast procedurę wycofania produktów, które pozostały w sprzedaży. Jak twierdzi GIS, wszystkie kubki, które stwarzały zagrożenie, zostały zutylizowane w punktach sprzedaży.

Aldi prosi klientów o zwrot zakupionych wcześniej wadliwych produktów. Klienci odzyskają pieniądze nawet jeśli nie okażą paragonu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.