23.12.2016/11:23

Będzie mniej cukru w Coca-Coli?

Nowy szef Coca-Coli chce znacząco obniżyć poziom cukru w popularnym na całym świecie napoju – czytamy w "Rzeczpospolitej".

James Quincey, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora operacyjnego koncernu Coca-Cola, niedługo przejmie najważniejsze stanowisko w firmie. Jak podaje Rzeczpospolita, już teraz zapowiedział, że zamierza wprowadzić rewolucyjne zmiany, które mają na celu dostosować produkty do zmieniających się preferencji konsumentów i obniżyć ich szkodliwy wpływ na organizm.

Redukcja kalorii w napojach ma być priorytetem. Rzeczpospolita informuje, że firma opracowuje obecnie nowe składy istniejących już produktów. Zmiany rozpoczęła od Fanty i Sprite’a, których zawartość cukru w Wielkiej Brytanii została obniżona o 30 proc. Na kilku rynkach została wprowadzona również nowa wersja Coca-Coli Zero.

Na półkach pojawią się też zupełnie nowe produkty. Czego dokładnie możemy się spodziewać? - Mniejsze opakowania, niższy poziom cukru, więcej odmian, lepszy marketing – takie hasła wymienił Quincey podczas konferencji prasowej, jak podaje Rzeczpospolita za agencją Bloomberg.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ktośtamnapewno 21.07.2019

    Pisanie tego artykułu w dzień poprzedzający dnia poprzedzającego 1 i 2 dnia Bożego Narodzenia w 2016 i mówienie że będzie mniej cukru jest najlepszą rzeczą jaką widziałem, codziennie zmieniam zdanie co do najlepszych rzeczy jakie widzę.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.