21.06.2018/15:53

Bez decyzji sądu w sprawie Małpki. Kolejna rozprawa 7 sierpnia

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia nie podjął dziś ważnych decyzji ws. Małpki. Kolejna rozprawa, na której sąd rozpatrzy dwa wnioski o umorzenie przyspieszonego postępowania układowego w spółce, odbędzie się 7 sierpnia - przekazali portalowi wiadomoscihandlowe.pl przedstawiciele Małpki. Jak wskazali, to najszybszy możliwy termin ze względu na urlopy w sądzie.

Jak informowaliśmy dziś w godzinach porannych, wnioski o umorzenie postępowania trafiły do Sądu Rejonowego w Warszawie w marcu 2018 r., krótko po uprawomocnieniu się postanowienia sądu o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego w Małpce. Złożone zostały przez właścicieli lokali, w których działały sklepy Małpka Express. Przyczyną złożenia wniosków były opóźnienia w płatnościach za okres po terminie granicznym układu.

Odkąd w Małpce trwa przyspieszone postępowanie układowe (sąd rozpatrzył wniosek o jego otwarcie 30 stycznia br.), spółka zobowiązana jest do regulowania wszystkich nowych wierzytelności na bieżąco. Natomiast egzekucja wcześniejszych długów, które mają zostać objęte układem, została wstrzymana.

Mark Preston, prezes Małpki, zapewniał w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, że spółka spłaciła obu wierzycieli (w części nieobjętej układem) wkrótce po tym, jak dowiedziała się o wnioskach, jakie wpłynęły do sądu. Jednak właściciele lokali nie wycofali wniosków z sądu.

- Sąd wysłuchał dziś argumentów Małpki i poprosił o przedstawienie mu zaktualizowanego planu restrukturyzacji i propozycji układowej przed rozprawą - usłyszeliśmy od przedstawicieli Małpki dziś po godz. 13. Spółka zapewniła sąd, że dostarczy stosowne dokumenty w terminie.

Z naszych informacji wynika, że zarówno plan restrukturyzacji, jak i nowe propozycje układowe, mogą być gotowe nawet w przyszłym tygodniu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nowe propozycje układowe premiować mogą tych wierzycieli Małpki, którzy zgodzą się na dalszą kooperację z siecią.

Jak ustaliliśmy, Małpka jest w trakcie opracowywania zupełnie nowej strategii. O jej szczegółach poinformujemy na portalu wiadomoscihandlowe.pl niebawem. Trzonem nowego pomysłu na przetrwanie firmy ma być... zmiana formuły prowadzenia biznesu. Sieć zamierza całkowicie zrezygnować z szyldu Małpka, prawdopodobnie także zmienić nazwę spółki, a rozpocząć funkcjonowanie jako multi-franczyzobiorca, współpracujący z innymi sieciami handlowymi obecnymi na polskim rynku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Wynajmujący 22.06.2018

    "spółka zobowiązana jest do regulowania wszystkich nowych wierzytelności na bieżąco" - ale ich nie reguluje! Telefon do centrali nie odpowiada od kilku miesięcy, Małpka nie płaci za lokal, ale też nie wypowiedziała umowy, nie zabrała wyposażenia. Obecnie to firma-widmo, z którą nie za bardzo wiadomo co zrobić. Za to, ilu ludzi pozbawili środków do życia, zarząd powinien odpowiedzieć przed prokuraturą!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.