22.05.2020/08:15

Bezrobocie większe niż podczas kryzysu w 2008 roku

Jak podaje ZUS, tylko w kwietniu pracę straciło już ponad 160 tys. osób. To pięć razy więcej niż podczas całego kryzysu w 2008 roku – czytamy w dzienniku „Rzeczpospolita”.

Najnowsze dane pokazują nie tylko liczbę nowych bezrobotnych, którzy zarejestrowali się w urzędach pracy. Na podstawie informacji Zakładu można oszacować, ile osób przestało w kwietniu opłacać składki na ubezpieczenia społeczne. To dużo lepszy miernik, bo lepiej pokazuje skalę problemu.

Tylko przez ostatnie dwa miesiące przybyło 165,5 tys. takich osób. Byłych przedsiębiorców, osób zatrudnionych wcześniej na śmieciówkach czy też po prostu etatowców, którzy stracili pracę.

Dla porównania - w listopadzie 2008 roku, gdy szalał światowy kryzys ekonomiczny po upadku Lehman Brothers, zatrudnienie straciło „zaledwie” 34 tys. osób w miesiącu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.