29.07.2016/11:08

Białorusini ograniczają zakupy w Polsce

O ponad 20 proc. spadły, w porównaniu z rokiem ubiegłym, wydatki Białorusinów w polskich miejscowościach przygranicznych - podaje "Gazeta Wyborcza".

Z danych służby celnej, ktora przeanalizowała dokumenty TaxFree uprawniające do zwrotu podatku VAT  na wszystkich przejściach z Białorusią wynika, że w podróżni wywieźli towary o łącznej wartości blisko 576 mln zł. Dla porównania, w I połowie 2015 roku były to towary wartości około 727 mln zł. W przypadku woj. lubelskiego różnica ta jest znacznie mniejsza niż w Podlaskiem, sięga około 28 mln zł. Zdaniem "Wyborczej" to efekt polityki prezydenta Aleksandra Łukaszenki, która wpaja obywatelom, by kupowali białoruskie produkty wprowadza ograniczenia dotyczące przywożonych przez nich towarów. Zdaniem specjalistów sytuacja nieprędko się poprawi. W naszym kraju rosną za to wydatki Niemców, Ukraińców, Litwinów, Słowaków i Czechów. Liderami są Niemcy, na których w I kwartal br. przypadło 47,6 proc. wydatków obcokrajowców w naszym kraju. Średnio zagraniczny turysta zostawia u nas 484 zł - podaje "GW".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.