01.03.2020/15:40

Bidfood, Coca-Cola European Partners i InBev Nedreland zakładają spółkę. Sprawa już w UOKiK

Firmy chcą utworzyć spółkę joint venture, która ma prowadzić internetową platformę, ułatwiającą obsługę przedsiębiorstw z sektora HoReCa. Decyzję w tej sprawie musi najpierw wydać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Stosowny wniosek został już złożony w urzędzie. Jak czytamy w przesłanym przez niego komunikacie, Bidfood BV, CCEP oraz InBev zamierzają utworzyć spółkę JV.

Jej działalność będzie polegać na „prowadzeniu platformy online, ułatwiającej obsługę dostawców żywności i napojów oraz powiązanych produktów i usług do hoteli, restauracji i kawiarni oraz przedsiębiorców HoReCA i innych punktów sprzedaży” – czytamy w komunikacie.

Bidfood BV jest zarejestrowaną w Holandii częścią grupy spółek, której działalność koncentruje się na sprzedaży i dystrybucji żywności. Grupa, której centrala znajduje się w Wielkiej Brytanii, jest jest obecna na polskim rynku poprzez spółkę Farutex, specjalizującej się w zaopatrzeniu sektora HoReCa.

Coca-Cola European Partners to największa na świecie rozlewnia produktów marki Coca-Cola. Powstała w 2016 roku w wyniku połączenia trzech podmiotów zajmujących się rozlewaniem napojów dla The Coca-Cola Company w Europie Zachodniej: Coca-Cola Enterprises, Coca-Cola Iberian Partners, S.A. i Coca-Cola Erfrischungsgetränke AG.

InBev Nederland to holenderski oddział firmy Anheuser-Busch InBev – największego producenta piwa na świecie, właściciela takich marek jak Budweiser, Corona i Stella Artos.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.