08.08.2019/08:58

Biedronka do 26 sierpnia zdecyduje, czy dalej będzie sprzedawać jaja z chowu klatkowego

Wczoraj doszło do spotkania przedstawicieli Stowarzyszenia Otwarte Klatki z przedstawicielami sieci Biedronka. Jeronimo Martins zadeklarowało, że do 26 sierpnia zdecyduje, czy poprawi swoją politykę dotyczącą sprzedaży jaj z chowu klatkowego.

- Spotkanie z przedstawicielami firmy odbyło się zgodnie z założonym planem. Uzyskaliśmy zapewnienie, że sieć podejmie decyzję, czy wprowadzi poprawki w swojej deklaracji do 26 sierpnia. W związku z tym zdecydowaliśmy się  na zawieszenie naszej kampanii do tego czasu – poinformował serwis wiadomoscihandlowe.pl Andrzej Sikorski z Otwartych Klatek.

Przypomnijmy, że Biedronka zaprosiła Otwarte Klatki do rozmów po tym, jak organizacja strajkowała w kilku miastach pod jej sklepami i warszawską siedzibą w ramach akcji „Jak one to znoszą”. Sieci handlowe decydują się na wycofanie ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego, które powstają w trudnych do zniesienia dla ptaków warunkach. Jaja „trójki” miały zniknąć również z Biedronki, czym sieć chwaliła się już dwa lata temu, jako jedna z pierwszych. Deklaracja Biedronki dotyczy jednak jedynie marek własnych, a sieć wprowadziła w tym czasie do sprzedaży także inne jajka.

- Żadna inna sieć w Polsce nie ogranicza swojej polityki wycofania jaj „trójek” jedynie do marek własnych. Co więcej, od czasu naszych pierwszych rozmów, Biedronka kilkukrotnie wprowadziła do obrotu jajka cudzych marek. Co to w praktyce oznacza?  Na mocy aktualnego zobowiązania, po 2025 roku firma wycofa jajka klatkowe marek własnych, pozostawiając sobie tylne drzwi na sprzedaż jaj pochodzących z najokrutniejszej formy chowu, czyli hodowli klatkowej – zwracały uwagę Otwarte Klatki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.