24.02.2021/12:48

Biedronka domyka strukturę logistyczną. Sieć tworzy w Gorzowie Wielkopolskim 16. samodzielny region

Do tej pory Polska podzielona była na 15 regionów logistycznych sieci Biedronka. Od 1 marca br. w strukturze pojawi się 16 region, obsługiwany przez centrum dystrybucyjne w Gorzowie Wielkopolskim. Gorzowski magazyn jest najnowocześniejszym i największym obiektem w sieci.

 

 

Nowy region zacznie działać od 1 marca 2021 r., tym samym centrum dystrybucyjne pełnić będzie w całości samodzielną funkcję organizacyjną i rozliczeniową w strukturach sieci Biedronka. Otworzony w 2017 roku magazyn w Gorzowie Wielkopolskim obsługiwał do niedawna 173 sklepy z trzech dotychczasowych regionów – Kostrzyna, Koszalina oraz Lubina. Docelowo centrum zaopatrywać będzie placówki na terenie województwa dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego.

System logistyczny Biedronki składa się z 16 centrów dystrybucyjnych, liczących łącznie ponad 400 tys. mkw powierzchni magazynowej. Tak rozmieszczona siatka pomaga zapewnić optymalną efektywność łańcucha dostaw do ponad 3115 sklepów zlokalizowanych w ponad 1100 miejscowościach na terenie Polski.

Od 1 marca 2021 r. w związku z utworzeniem oddzielnej jednostki zarządzania nastąpi uproszczenie struktur organizacyjnych, czego efektem będzie większa wydajność zarządzania sklepami. Dla klientów powinno to oznaczać dostawy świeżych produktów do sklepów wtedy, kiedy będzie to potrzebne.

– Celem utworzenia oddzielnego regionu jest ujednolicenie struktury w ramach firmy. Dzięki temu przekształceniu będziemy w stanie lepiej i sprawniej reagować na zmieniające się potrzeby klientów. Będziemy również bliżej naszych sklepów, co poprawi jakość ich funkcjonowania i zwiększy satysfakcję z dokonywania zakupów w Biedronce – mówi Wojciech Rudomina, dyrektor operacyjny regionu Gorzów Wielkopolski.

Gorzowskie centrum dystrybucyjne to ponad 31 tys. mkw nowoczesnej powierzchni magazynowej. Codziennie pracuje tutaj ponad 400 osób. Centrum każdego dnia opuszcza ponad 5800 palet zapakowanych na 59 pojazdów floty. Dostawy do wszystkich 173 sklepów realizowane są kompleksowo​, ich punktualność wynosi 91 proc. pomimo tego, że średnia odległość do placówek to 183 kilometry.

Przy konstrukcji zastosowano rozwiązania zmniejszające wpływ na środowisko takie jak np. inteligentne systemy oświetlenia dopasowujące światło do poziomu natężenia naturalnego światła. Optymalna temperatura do przechowywania produktów świeżych oparta jest na technologii wykorzystania naturalnych gazów CO2.