19.03.2020/01:56

Biedronka kończy nabór tekstów w konkursie dla debiutujących pisarzy

W poniedziałek 23 marca br. Biedronka zamyka pierwszy etap szóstej edycji konkursu „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. W poprzednich edycjach nadesłano prawie 19 tys. prac tekstowych i graficznych.

Sieć dyskontów Biedronka sprzedała już niemal 220 tys. egzemplarzy książek wydanych w ramach konkursu „Piórko”. Termin zgłoszenia do szóstej edycji upływa już niebawem. W tym roku do jury dołączyli: pisarz Michał Rusinek, ilustratorzy Emilia Dziubak i Edgar Bąk oraz przedstawiciel Biedronki, Arkadiusz Mierzwa.

Nagrodą główną w konkursie jest 100 tys. zł dla autora najlepszego utworu i gwarancja, że jego dzieło trafi na półki sklepów Biedronka w całej Polsce. W konkursie mogą brać udział tylko debiutujący pisarze, a opowieść ma być przeznaczona dla czytelnika w wieku 4-10 lat.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Babcia pisarka 12.11.2020

    Czy planowany jest konkurs na książkę dla dzieci w 2021r?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.