17.03.2016/16:40

Biedronka podwyższa pensje kasjerom

Wraz z początkiem kwietnia br. pensja kasjera-sprzedawcy z trzyletnim stażem pracy w Jeronimo Martins Polska (właściciel Biedronki) zwiększy się z 2200 zł brutto do 2450 zł brutto. Pensja dla osób rozpoczynających pracę w sklepach Biedronka wyniesie 2250 zł brutto.

W miarę wydłużania się stażu pracy, pensja sprzedawcy-kasjera w Biedronce będzie wzrastać. Jeronimo Martins deklaruje także, że pracownicy sklepów mają możliwość otrzymywania miesięcznych premii do 350 zł miesięcznie. W ubiegłym roku średnio miesięcznie objętych premiami było ponad 80 proc. zatrudnionych w sieci.

Ustanowienie wynagrodzenia wejściowego w sieci Biedronka na poziomie 2250 zł brutto oznacza jego podwyżkę w stosunku do dotychczasowego poziomu (2000 zł brutto) o 12,5 proc. Obowiązujące od kwietnia wynagrodzenie w Biedronce będzie wyższe o blisko 22 proc. od aktualnej minimalnej pensji w kraju.

W związku z kwietniową podwyżką, Jeronimo Martins w 2016 r. zainwestuje w wynagrodzenia pracowników dodatkowo ponad 80 mln złotych. Właściciel Biedronki jest obecnie największym prywatnym pracodawcą w Polsce - zatrudnia ponad 55 tys. osób na umowach o pracę.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.