13.08.2020/21:03

Biedronka przebija ofertę Lidla. Lidl dał Polakom swoje 500+ miesięcznie, Biedronka daje 1000+ tygodniowo

Pod koniec lipca Lidl pochwalił się, że dzięki aplikacji Lidl Plus klienci jego sklepów mogą oszczędzić nawet 500 zł miesięcznie. Teraz przyszła kolej na odpowiedź Biedronki, a jest ona naprawdę mocna. Operator wyliczył, że dzięki oferowanym promocjom klienci jej sklepów mogą otrzymać rabaty sięgające nawet 1000 zł tygodniowo. Jak to możliwe?

Przedstawiciele Biedronki tłumaczą, że kwota 1000 zł to „łączna cotygodniowa suma rabatów i obniżek cen produktów dostępnych w sklepach Biedronka, uwzględniająca warunki sprzedaży (łącznie z okazjami jednodniowymi). Łączna wysokość rabatów i obniżek wyliczona jako różnica między cenami regularnymi , a promocyjnymi poszczególnych produktów, z uwzględnieniem skorzystania z mechanizmów promocyjnych w sklepach Biedronka”.

Ostatnie zdanie wskazuje, że „tysiaka” mogą zaoszczędzić w zasadzie tylko użytkownicy karty Moja Biedronka, która w ostatnim czasie odgrywa coraz większe znaczenie w akcjach promocyjnych sieci. Przypomnijmy, że Biedronka wprowadziła swoją kartę lojalnościową we wrześniu 2016 r., na początku 2019 r. aktywnych użytkowników karty było ok. 7 mln, rok później ich liczba wzrosła już do 8,2 mln aktywnych kart. To pokazuje zasięg i siłę narzędzia, którym coraz skuteczniej operuje największy w kraju dystrybutor FMCG. Co ciekawe, według informacji z ubiegłego roku, w niektórych sklepach Biedronki nawet ok. 70 proc. zakupów dokonanych jest już z użyciem karty Moja Biedronka.

Nawet dla posiadacza karty niezwykle trudnym zadaniem byłoby jednak skorzystanie ze wszystkich promocji. Biedronka nie poinformowała ile razy klient musiałby odwiedzić sklep i jaką kwotę musiałby wydać, aby w ciągu tygodnia skorzystać ze wszystkich możliwych promocji i „zaoszczędzić” wspomniane 1000 zł.

Biedronka prowadzi właśnie – przed niehandlowym weekendem – głęboką kampanię promocyjną „Oszczędzaj połowę”, podczas której w wybrane dni użytkownicy karty Moja Biedronka mogą kupić produkty pod marką własną w cenach obniżonych o 50 proc. I tak w czwartek (13 sierpnia) klienci mogli kupić o połowę taniej sok pomarańczowy, masło czy karkówkę, zaś w piątek (14 sierpnia) w promocji są kiełbasa śląska i karkówka grillowa, a także piwa radler w specjalnej promocji 4+4 gratis. Jednocześnie przez cały tydzień (do piątku 14 sierpnia) klienci Biedronki mogą skorzystać z promocji typu 2+1 gratis (w przypadku wybranych kosmetyków), czy drugie opakowanie za 1 zł (w przypadku lodów Big milk). Zaś od poniedziałku do środy (10-12 sierpnia) można było kupić plecaki i artykuły szkolne do 50 proc. taniej.

A jak swoje 500 zł wyliczył Lidl? Przedstawiciele niemieckiego dyskontera wskazali, że jest to średnia suma oszczędności, jakie osiągają aktywni użytkownicy aplikacji mobilnej sieci korzystając z rabatów, specjalnych promocji. Specjaliści Lidla, przeanalizowali dane za okres od stycznia do maja 2020 r., na podstawie promocji dostępnych w tym okresie w aplikacji Lidl Plus, średnio jej użytkownik oszczędzał miesięcznie 500 zł – przy założeniu, że jednorazowo skorzystał z każdego kuponu, każdej oferty i każdej zdrapki.

Warto wskazać, że Biedronka w swoich wyliczeniach uwzględniła wszystkie możliwe promocje, tym samym warto poczekać na moment gdy Lidl do wspomnianych już 500 zł doliczy także inne promocje i rabaty realizowane w sklepach sieci.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Olka 15.10.2020

  Niech lepiej sfinalizują sprzęt do badań zamiast zwierząt, którymi są sponsorami.

 • Tony Stark 18.08.2020

  ten 1000 zł to przed czy po karze UOKiK?
  tak tylko pytam?

 • zatroskany 14.08.2020

  "niechandlowe" "wcenach" ile jeszcze razy będę musiał Wam wytykać te byki, żebyście zaczęli sprawdzać teksty w Wordzie przed ich opublikowaniem?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także