22.10.2018/15:47

Biedronka wspiera mistrzów ekopraktyk

23 października br. rusza konkurs EKOpraktyki. Zwycięzcy otrzymają rowery ufundowaną przez Biedronkę.

Głównym celem konkursu EKOpraktyki jest promocja właściwych zachowań ekologicznych, mających zachęcić nas wszystkich do poszanowania środowiska naturalnego. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i opisać w nim jedną stosowaną przez siebie na co dzień ekopraktykę. Zgłoszone do konkursu zwyczaje mogą dotyczyć każdej sfery, czyli np.: oszczędności wody, energii, segregacji odpadów, odpowiedzialnych zakupów, ekologicznego transportu.

Konkursowi patronuje sieć Biedronka.

– W Biedronce wiemy, jak ważne jest to, by biznes dbał o środowisko naturalne. Dlatego podejmujemy wiele działań ograniczających nasz wpływ na nie – m.in. przekazujemy do recyklingu wytwarzane odpady, optymalizujemy trasy samochodów dostawczych czy wprowadzamy ekologiczne rozwiązania w sklepach. Zachęcamy także naszych klientów do zmiany nawyków na bardziej przyjazne naturze organizując kampanie edukacyjne. Wierzymy, że inicjatywy takie jak konkurs EKOpraktyki, pozwolą zrozumieć, jak wiele dobrego dla środowiska może zrobić każdy z nas dzięki właściwym decyzjom podejmowanym na co dzień – mówi Dagmara Łakoma, menedżer ds. ochrony środowiska w Jeronimo Martins Polska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.