21.01.2019/11:01

Biedronka zmodernizowała centrum dystrybucyjne w Kostrzynie

Sieć Biedronka rozbudowała i zmodernizowała centrum dystrybucyjne w Kostrzynie (woj. wielkopolskie). Obiekt, który zaopatruje ponad 150 sklepów Biedronka położonych w promieniu 120 km, modernizowany był przez ostatnie dwa lata.

Największa zmiana to blisko trzykrotne zwiększenie powierzchni magazynów chłodniczych i mroźniczych do ponad 7 250 mkw.

Zatrudnia ponad 350 osób, głównie na stanowiskach magazyniera i magazyniera kompletacji. Większość z nich pracowała w centrum już wcześniej, jednak w związku z rozbudową powstało 25 dodatkowych miejsc pracy. Rekrutacja na niektóre stanowiska wciąż trwa.

– Postawiliśmy na nowe technologie, które pomagają dbać o środowisko naturalne. W zmodernizowanym centrum zostały zastosowane rozwiązania nie tylko nowoczesne, ale przede wszystkim energooszczędne. Cieszymy się, że możemy być tak ważnym pracodawcą w regionie i częścią lokalnej społeczności – mówi Maciej Romanowski, dyrektor centrum dystrybucyjnego w Kostrzynie Wielkopolskim.

Wśród nowoczesnych rozwiązań jest inteligentne oświetlenie LED, zamontowane w całym obiekcie, które włącza się przy odpowiednim spadku natężenia światła. Dodatkowo warunkiem koniecznym do jego uruchomienia jest wykrycie obecności człowieka przez czujniki. Rozwiązanie takie zostało zastosowane we wszystkich pomieszczeniach, a nie tylko w ciągach komunikacyjnych czy toaletach, jak ma to miejsce w innych tego typu obiektach.

Kolejną innowacją jest wymiana instalacji chłodniczej oraz urządzeń chłodniczych na ekologiczne, zasilane CO2. Następna nowość to wykorzystanie wszystkich wózków do transportu towarów (ponad 100) posiadających akumulatory litowo-jonowe, "które są o wiele wydajniejsze oraz bezpieczniejsze dla ludzi i środowiska niż tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe".

Powierzchnia całego magazynu to 23 800 mkw., w tym 7 258 mkw. to powierzchnia magazynów chłodniczych i mroźniczych. Obiekt został także wyposażony w 14 doków przeładunkowych, co jeszcze bardziej usprawni procesy logistyczne. Został również wybudowany nowy trzypasmowy wjazd na teren centrum. Do hali magazynowej dobudowano nową halę zwrotów ze sklepów o powierzchni 1450 mkw. Powstał również całkowicie nowy trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 3 165 mkw.

Inwestycja objęła także modernizację znajdującej się na terenie centrum myjni samochodowej, budowę własnej stacji paliw wraz z wagą najazdową dla pojazdów ciężarowych, na której będzie się odbywać ważenie surowców wtórych, przekazywanych do recyklingu.

Biedronka posiada aktualnie 16 centrów dystrybucyjnych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Tomasz 22.01.2019

    Typowa marketingowa pustomowa. W jaki sposób instalacja chłodnicza może być "zasilana CO2"? Zapewne chodzi o czynnik chłodzący, a nie zasilanie, ale co tam może wiedzieć dyrektor "humanista". Akumulatory litowo-jonowe bezpieczniejsze? Do pierwszego przebicia obudowy - cała hala pójdzie z dymem.
    (To oczywiście nie jest krytyka modernizacji jako takiej, tylko bredni wyrażanych przez pana "dyrektora".)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.