30.06.2020/20:54

Boczek wędzony marki Kraina Wędlin wycofywany ze sprzedaży. Powodem bakterie

Badania Inspekcji Weterynaryjnej wykazały, że w boczku wędzonym marki własnej sieci Biedronka obecne były bakterie Listeria monocytogenes, które mogą prowadzić do choroby zwanej listeriozą, groźnej przede wszystkim dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością.

Zanieczyszczenie bakterią stwierdzono w dwóch z pięciu badanych próbek. W związku z tym firma Goodvalley – producent boczku wędzonego Kraina Wędlin oraz Jeronimo Martins Polska – właściciel sieci Biedronka, która go sprzedawała rozpoczęły procedurę wycofania wyrobu z obrotu. Dotyczy ona partii boczku o numerze 242.130649/73, z termin przydatności do spożycia 12.07.2020/13.07.2020. 

GIS zaleca konsumentom, aby produkt z tej partii wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został on zakupiony. Firma Goodvalley, w specjalnym komunikacie zapewnia że koszty nabycia produktu zostaną zrekompensowane wszystkim konsumentom, którzy przyniosą boczek wraz z opakowaniem (to ostatnie jest konieczne do identyfikacji terminu przydatności produktu do spożycia). 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.