30.10.2016/17:25

Brexit wymusza na Tesco podwyżki w sklepach

Sieć Tesco zapowiedziała podwyżki cen produktów w swoich sklepach na Wyspach Brytyjskich. Powodem jest mocny spadek kursu funta. Wzrosną głównie ceny produktów sprowadzanych na rynek brytyjskich z zagranicy.

Od czasu referendum ws. opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej kurs funta systematycznie się osłabia, co odbija się na cenach towarów importowanych, a także produktów powstających na Wyspach, ale na bazie sprowadzanych  z zagranicy surowców.

Jak informuje serwis anonse.co.uk dyrektor zarządzający sieci Tesco wielokrotnie już przestrzegał elitę rządzącą, że wzrost cen produktów żywnościowych w negatywny sposób odbije się na zwykłych ludziach, zwłaszcza tych, którzy borykają się problemami finansowymi.

Matt Davis zapewnił, że Tesco dokłada wszelkich starań, aby ograniczyć wzrost kosztów produktów, wywołany Brexitem. Nie jest to jednak takie proste. Chociaż – jak zapewniają przedstawiciele sieci - wszyscy partnerzy, z którymi współpracuje Tesco, podchodzą do sprawy dość wyrozumiale, podwyżka jest tutaj nieunikniona.

Jak pisze anonse.co.uk wzrost cen produktów dotyczyć będzie w szczególności rzeczy sprowadzanych z zagranicy. Problemem jest też zbliżająca się „wielka niewiadoma”. Przedsiębiorcy nie wiedzą, co będzie, jak Wielka Brytania oficjalnie pożegna się z Unią Europejską. Większość z nich woli się zabezpieczyć właśnie poprzez wzrost cen swoich produktów. Ceny będą kształtować się przez cały okres negocjacji kraju ze strukturami unijnymi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.