24.02.2020/11:26

Byli ajenci sieci Żabka zakładają Stowarzyszenie Ajentów i Franczyzobiorców

Grupa byłych ajentów sieci Żabka, wspierana przez posła Macieja Koniecznego z Partii Razem, zakładają Stowarzyszenie Ajentów i Franczyzobiorców. Na Facebooku działa już strona powstającego SAiF.

Inicjatorzy powołania stowarzyszenia, w tym m.in. Anna Mendrok i Agnieszka Nowak – byłe ajentki sieci Żabka, które przekonują, że współpracę zakończyły z potężnymi długami – otrzymali wsparcie ze strony Partii Razem. Poseł tego stronnictwa Maciej Konieczny, wraz z rzeczniczką partii Dorotą Olko, zorganizowali w Sejmie konferencję prasową, która miała nagłośnić protesty byłych ajentów Żabki.

Partia umieściła też na swojej stronie internetowej tekst, który stał się kanwą artykułu opublikowanego przez Gazetę Wyborczą. To w tym tekście padają zarzuty wobec spółki Żabka Polska, jakoby praca ajentów była ponad siły, system rozliczeń z siecią miałby powodować zobowiązania podatkowe nieproporcjonalne w stosunku do dochodów, a po zakończeniu współpracy byli ajenci mieliby zwykle otrzymywać ogromne wezwania do zapłaty ze strony samej sieci, po kilkadziesiąt tysięcy, przy czym Żabka rzekomo nie potrafi rzetelnie wyjaśnić, skąd te długi się wzięły.

– Takich osób jak Agnieszka i Anna są w Polsce tysiące. Osób które ciężko pracowały, były uczciwe, rzetelne i zdeterminowane, a mimo to po latach mają gigantyczne długi. To tysiące dramatów i ludzkich tragedii, które spotykają się z obojętnością instytucji państwa PiS. Ludzie odbijają się od ściany do ściany, nikt nie chce im pomóc – komentuje poseł Maciej Konieczny z Partii Razem.

Jak twierdzi polityk, może to mieć związek z licznymi powiązaniami Krzysztofa Krawczyka, prezesa CVC Capital Partners – właściciela sieci Żabka – z obozem politycznym prawicy.

– Wiemy, że pan Krawczyk współpracuje z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka. Sieć Żabka jest też partnerem nagrody “Człowiek Wolności” tygodnika “Sieci” czy gali “Gazety Polskiej”, gdzie uhonorowano Jarosława i Lecha Kaczyńskich za “walkę o Polskę” – wymienia Konieczny.

Poseł deklaruje, że będzie wspierał byłych i obecnych ajentów, dla których przygoda z Żabką zakończyła się ogromnym długiem.

– Pierwsza rzecz, którą trzeba zrobić, to poznać skalę problemu. Dlatego złożymy zapytania do Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Finansów, żeby dowiedzieć się, ile postępowań toczy się w sprawie sieci Żabka oraz jakie są rozmiary zaległości skarbowych byłych i obecnych ajentów. Będę też w pełni wspierał działania powoływanego właśnie stowarzyszenia i dążył do wprowadzenia systemowych zmian chroniących ajentów Żabek i innych sklepów tego typu – zadeklarował poseł Konieczny.

Reprezentacji ajentów i franczyzobiorców Żabki podjął się mec. Piotr Ziółkowski.

21 lutego ruszyła strona facebookowa Powstające Stowarzyszenie Ajentów i Franczyzobiorców. W ciągu kilku dni strona została polubiona przez 177 osób, a obserwuje ją o 10 osób więcej.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Polska 21.07.2020

    Stowarzyszenie Ajentów i Franczyzobiorców oficjalnie powstało. Zrzesza ludzi którzy zostali z problemami po zakończeniu współpracy z firmą żabka.

  • Miły 09.03.2020

    Radio Lublin - cisza w eterze z dnia 5.03.2020. Bardzo dobra audycja odnośnie problemów franczyzobiorców, obowiązkowa pozycja dla osób które czują się oszukane przez żabkę i popadli w długi. Bardzo konkretna rozmowa, żeby coś z tym zrobić trzeba się zjednoczyć!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.