22.02.2018/16:05

Całodobowe sklepy Biedronka. Dyskontowa sieć modyfikuje godziny otwarcia placówek

Przez 24 godziny na dobę czynne będą od poniedziałku do piątku wybrane sklepy Biedronka w Białymstoku. Wydłużenie czasu pracy w placówkach niemal zbiega się w czasie z wejściem w życie ograniczeń niedzielnego handlu (pierwsza "zakazana" niedziela wypadnie 11 marca). Niewykluczone, że podobne godziny otwarcia wprowadzone zostaną w placówkach sieci działające w innych miastach.

Redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl dotarła do ulotek wręczanych klientom białostockich Biedronek ulokowanych przy ul. Ryskiej, ul. Ogrodniczki i ul. Wyszyńskiego. Z materiałów promocyjnych sieci wynika, że od poniedziałku do piątku niektóre sklepy największej sieci handlowej w Polsce czynne będą przez całą dobę, za wyjątkiem dwóch krótkich przerw technicznych, zaplanowanych na godz. 23.30-0.15 i 5.45-6.15.

- Potwierdzam, że ulotki są prawdziwe. Widziałem je, brakuje mi słów, jestem załamany. To kolejny cios dla pracowników - mówi nam pragnący zachować anonimowość przedstawiciel jednego ze związków działających w Jeronimo Martins Polska.

Przypomnijmy, że kilka Biedronek - głównie na tzw. ścianie wschodniej - już od pewnego czasu działa w modelu całodobowym. Takie sklepy można znaleźć w Terespolu (ul. Wojska Polskiego), czy Białej Podlaskiej (ul. Anny Jagiellonki).

Z ulotki wręczanej białostockim klientom dowiadujemy się, że w soboty sklepy czynne będą od północy do godziny 23. Z kolei w niedziele zakupy w Biedronkach klienci zrobią między 9 a 20.

- Mam nadzieję, że chodzi tylko o dwie niedziele w miesiącu, czyli te, w które nie będzie obowiązywał zakaz handlu. Chyba, że znaleźli sposób na obejście tego zakazu... - tłumaczy nasz informator.

Zapytaliśmy biuro prasowe Jeronimo Martins, czy kolejne 24-godzinne Biedronki pojawią się także w innych miastach niż Białystok oraz o to, jakie były przyczyny decyzji sieci o wydłużeniu godzin otwarcia sklepów. Próbujemy także ustalić, czy jakiekolwiek spośród ponad 2,8 tys. Biedronek w Polsce będą czynne w niedziele, w które wypadnie zakaz handlu - a jeśli tak, to z jakich przyczyn. Gdy otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy artykuł.

Aktualizacja:

Biedronka w komentarzu przesłanym redakcji portalu wiadomoscihandlowe.pl zapewnia, że decyzja dotycząca białostockich sklepów "nie ma żadnego związku z wchodzącą w życie ustawą o wolnych niedzielach". - Z naszych analiz wynika, że ze względu na specyfikę Białegostoku i jego przygraniczne położenie, klienci odwiedzają tam sklepy również w mniej standardowych godzinach zakupowych. Dlatego, wzorem innych całodobowo otwartych obiektów handlowych w tym mieście, zdecydowaliśmy o wydłużeniu godzin trzech spośród kilkunastu sklepów Biedronki - tłumaczy biuro prasowe firmy.

- Podkreślamy także, że jakiekolwiek modyfikacje w organizacji pracy naszych sklepów w skali całego kraju zostaną wypracowane w zgodzie z obowiązującym prawem - dodają przedstawiciele biura prasowego Jeronimo Martins Polska.

Na pozostałe z naszych pytań odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • 66 26.02.2018

  do toldi to partia rzadzaca oraz solidarnosc chcieli wolnych niedziel w handlu lepsza byłaby opcja dodatku bez mozliwosci odbioru +100% stawki godzinowej soboty przed wolna niedziela to bedzie armagedon w sklepach ponadto konsumenci musza sie pogodzic z prawdopodobnymi podwyzkami cen (marza i zysk musi sie zgadzac, ponadto sklepy beda miały wyzsze straty produktów swiezych które beda wliczały do swojego narzutu)

 • pracownik 24.02.2018

  W biedronkach i bez wolnych niedziel pracuje się na trzy zmiany, więc nie masz się z czego cieszyć, żeby tacy jak ty mogli przyjść rano o 6-tej po gorące bułeczki bo te z wczoraj są nie dobre dla delikatnego podniebienia!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • pracownik 24.02.2018

  W biedronkach i bez wolnych niedziel pracuje się na trzy zmiany, więc nie masz się z czego cieszyć, żeby tacy jak ty mogli przyjść rano o 6-tej po gorące bułeczki bo te z wczoraj są nie dobre dla delikatnego podniebienia!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • tołdi 23.02.2018

  Chcieliście wolnych niedziel, to macie, a teraz pracujcie na 3 zmiany w tygodniu.

 • Zenon P 23.02.2018

  Na bank nie chodzi o wolne niedziele. W Biedronce zaczyna się dziać to samo co miało miejsce kilka lat temu, ten sam syf i wyzysk.

 • MMSM 23.02.2018

  W pogoni za pieniądzem, a nie mało ten dyskont ma zysku, wymyślają kolejną głupotę. Ciekawe czy jak pójdzie się na zakupy to będzie pełna obsada kas, czy nadal 5-6 kas ,ale jedna tylko czynna. Niedługo pewnie wymyślą , że skoro niedziela jest bez handlu, to wprowadzą zamówienia przez internet i dowóz towaru do klienta w wolne niedziele.

 • fdsfdffg 22.02.2018

  Już Tesco próbowało całodobowo, szybko załapali, że większość takich sklepów nie opłaca się trzymać otwartych 24h/dobę i zaczęli zamykać o 24 czy nawet 23 - po prostu zbyt wysokie koszty dla kilkunastu- kilkudziesięciu klientów których nagle przyjdzie ochota do sklepu. W tym przypadku będzie pewnie tak samo, po jakimś czasie zostaną tylko tak otwarte pojedyncze sklepy Biedry....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.