06.09.2017/15:11

Carrefour dopełni ofertę handlową Focus Mall w Zielonej Górze

Pierwsze półrocze 2017 r. właściciel i zarządca galerii Focus Mall w Zielonej Górze ocenia jako bardzo udane. Prognozy również są bardzo korzystne. W IV kwartale br. w zielonogórskim centrum handlowym rozpocznie działalność supermarket Carrefour.

W pierwszym półroczu 2017 roku centrum handlowe Focus Mall w Zielonej Górze osiągnęło wzrosty obrotów
u najemców. Właściciel obiektu, firma NEPI Rockcastle informuje, że w okresie od stycznia do lipca 2017 r. liczba odwiedzających obiekt utrzymała się na satysfakcjonującym poziomie, a najemcy odnotowali wzrost sprzedaży o 6 proc. w porównaniu z I półroczem 2016 r.

– Pierwsze półrocze 2017 roku oceniamy bardzo dobrze. Sektor mody damskiej w galerii wzbogacił się o powiększone salony marek Calzedonia i Intimissimi, zwiększyliśmy również powierzchnię sklepu Reserved i Pako Lorente, oferujących odzież damską i męską. Część usługową już w IV kwartale tego roku dopełni nowy operator spożywczy – Carrefour. Wierzymy, że poszerzanie i dywersyfikacja oferty Focus Mall sprawi, że galeria stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dla naszych klientów – komentuje Marta Radziwoń, Dyrektor Focus Mall w Zielonej Górze.

Focus Mall to nowoczesne centrum handlowe, znajdujące się w bardzo dobrej lokalizacji i świetnie skomunikowane z innymi dzielnicami miasta. Te atuty zadecydowały o tym, że znaczna część funkcjonujących już w obiekcie najemców postanowiła przedłużyć umowy. Wśród nich znalazły się takie marki, jak CCC czy Media Markt. Niebawem w galerii otwarty zostanie też nowy sklep popularnej marki obuwniczej Eobuwie.pl.

– Dla efektywnego funkcjonowania obiektu kluczowe okazało się przede wszystkim poszerzenie portfolio najemców oraz prowadzenie działań marketingowych spójnych z pozycjonowaniem galerii. W pierwszym półroczu tego roku Focus Mall w Zielonej Górze odwiedziło aż 3 mln osób. We wspomnianym okresie osiągnęliśmy satysfakcjonującą liczbę odwiedzających i dobre wyniki sprzedaży – dodaje Dominik Piwek, Head of Marketing & PR w NEPI Rockastle Poland.

Zgodnie z realizowaną strategią, zielonogórski Focus Mall to pierwszy obiekt handlowy w regionie, którego działania marketingowe oraz oferta handlowa stworzone zostały w odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby całej rodziny. Uzupełnieniem bogatego asortymentu, dostępnego w ofertach najemców, są wydarzenia przygotowywane z myślą zarówno o dzieciach i młodzieży, jak i całych rodzinach. Szczególnie wysoki footfall i obroty centrum notuje w weekendy oraz właśnie podczas akcji specjalnych.

Na eventy w Focus Mall przychodzą przede wszystkim osoby młode – do 34 roku życia. W okresie letnim dużą frekwencją cieszył się Dzień Dziecka z Psim Patrolem, który w czerwcu 2017 r. przyciągnął do galerii wielu odwiedzających oraz Noc Zakupów, w której uczestniczyła 1/3 klientów centrum. Z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony nastoletnich klientów spotkał się event z udziałem znanych YouTuberów, których wizyta w zielonogórskim Focusie wygenerowała wzrost liczby odwiedzających o 48 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Z przychylnym odbiorem ze strony mieszkańców miasta i okolic spotkała się organizacja imprezy Food Truck Star Tour, która spowodowała 17-proc. wzrost, a także konkurs walentynkowy, który zaowocował 16-proc. podniesieniem tego wyniku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.