06.07.2020/16:08

Carrefour jako pierwszy detalista europejski zintegrował swoją kartę lojalnościową z Apple Wallet

Carrefour ogłosił w poniedziałek, że użytkownicy karty lojalnościowej sieci mogą ją podpiąć do aplikacji Apple Wallet, dzięki czemu będą mogli skorzystać z korzyści zdobytych w ramach programu, dokonując płatności zbliżeniowej za pomocą iPhone'a lub zegarka Apple Watch.

Aby skorzystać z funkcjonalności, użytkownik urządzenia firmy Apple z zainstalowaną aplikacją zbliża je do terminalna, co powoduje automatyczną aktywację karty lojalnościowej i jednocześnie realizuje płatność zbliżeniową, z uwzględnieniem rabatów, kuponów i innych korzyści. Cała operacja odbywa się w bezpiecznym środowisku cyfrowym, bez transferu danych.

– Integracja programu lojalnościowego z aplikacją Apple Wallet i Appel Pay to unikalne w Europie rozwiązanie, dzięki któremu możemy zaproponować naszym klientom usługi ułatwiające codzienne zakupy. Płatności zbliżeniowe są coraz bardziej popularną alternatywą, a dzięki inkorporacji naszej karty lojalnościowej wykraczamy poza proste płatności, usprawniając proces obsługi kasowej. Po raz kolejny Carrefour spełnia swoje ambicje, stając się liderem innowacji cyfrowych – cieszy się Marie Cheval, dyrektor wykonawcza ds. hipermarketów i usług finansowych Grupy Carrefour.

Usługa jest już dostępna we wszystkich placówkach sieci we Francji. To pierwszy detalista w Europie, który zdecydował się na taką integrację. Z karty lojalnościowej Carrefour korzysta we Francji ok. 14 mln klientów sieci.

Carrefour oferuje swoim klientom usługę Apple Pay od czerwca 2016 r. Obecnie niemal wszystkie banki we Francji oferują swoim klientom karty płatnicze zgodne z tą metodą płatności.

Firma Apple od jakiegoś czasu rozwija systemy obsługi kart lojalnościowych w ramach płatności Apple Pay. Partnerów w tej dziedzinie koncern znalazł już w Stanach Zjednoczonych, Australii i Japonii.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nazgul 07.07.2020

    Czy ktoś wie, czy w sposób automatyczny aktywują się kupony, czy w momencie zapłaty Apple pay'em są używany wyłącznie kupony aktywne? Bo artykuł niestety nie precyzuje tego, a wg mnie jest to istotne. Bo gdyby nie, wtedy konieczne jest najpierw aktywowanie kuponów a dopiero potem dokonanie płatności. Dzięki za odpowiedź

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.