16.03.2017/10:08

Carrefour Polska wydaje własną książkę

"Z miłości do smaku" - taki tytuł nosi książka wydana w Polsce przez sieć Carrefour. Od środy 15 marca książkę nabyć można w większości sklepów sieci w naszym kraju, w tym w hipermarketach, supermarketach, niektórych sklepach convenience oraz za pośrednictwem sklepu internetowego eCarrefour.pl.

Dwujęzyczna polsko-francuska publikacja łączy elementy książki kucharskiej, przewodnika kulturalnego oraz poradnika w zakresie zdrowego odżywiania. Książka powstała z okazji 20-lecia obecności Carrefour w Polsce, które firma obchodzi w 2017 roku. Przy jej tworzeniu Carrefour współpracował m.in. z takimi partnerami, jak Instytut Francuski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, grupa Orbis i Instytut Paula Bocuse

Na ponad 200 stronach nowej książki Carrefour, czytelnicy odnajdą inspirację do przygotowania ponad 50 potraw kuchni polsko-francuskiej - przystawek, sałat i sałatek, zup, dań głównych oraz deserów. Za ich przygotowanie odpowiadali kucharze z Francji i Polski.

- Książka "Z miłości do smaku" nie jest jednak wyłącznie publikacją kulinarną. Zawiera ona liczne ciekawostki kulturowe związane z Polską i Francją, w tym z obyczajami, sztuką stołu, językiem czy biesiadowaniem. Czytelnicy zainteresowani tematem zdrowego odżywania znajdą w niej natomiast liczne porady żywieniowe oraz dotyczące stosowania w kuchni różnorodnych technik kulinarnych i ich wpływu na zdrowie, a także właściwości przygotowywanych posiłków, za których przygotowanie odpowiadali eksperci Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - czytamy w komunikacie Carrefoura.

Przedmowę do książki "Z miłości do smaku" napisali wspólnie prezes Carrefour Polska Guillaume de Colonges, dyrektor Instytutu Francuskiego Stanislas Pierret oraz prezes Orbis Gilles Clavie.

Książkę "Z miłości do smaku" będzie można kupić w sklepach Carrefour w cenie 49 zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.