12.09.2018/15:57

Carrefour robi rewolucję w markach własnych i zapowiada ich rozwój w segmencie Bio

Carrefour Polska mocno pracuje nad transformacją swoich marek własnych. Operator „czyści” produkty private label z kontrowersyjnych dodatków, a także ogranicza w ich składzie zawartość soli i cukru. Jednocześnie zapowiada rozwój produktów marki własnej w segmencie żywności Bio.

Christophe Rabatel, dyrektor generalny Carrefour Polska zapowiada rewolucję w produktach marki własnej. – Klienci obawiają się o swoje zdrowie. Oczekują więc produktów zdrowych, naturalnych bez zbędnych dodatków i składników. Chcą coraz więcej wiedzieć o składzie produktu, który kupują oraz o tym gdzie i w jaki sposób został wyprodukowany. Chcemy aby nasze produkty marki własnej zawierały mniej dodatków, które budzą kontrowersje wśród naszych klientów – mówił Christophe Rabatel.

- Planujemy optymalizację dodatków w prawie 200 produktach marki własnej. Będziemy także systematycznie ograniczać w produktach naszych marek zawartość cukru i soli – dodał szef Carrefour Polska.

Jednocześnie firma chce inwestować w rozwój oferty produktów organicznych oraz specjalistycznych. – Do 2020 r. planujemy wprowadzenie 60 nowych produktów pod marką Carrefour Bio. Każdego roku chcemy wprowadzać cztery nowe produkty pod marką Jakość z Natury – wylicza Christophe Rabatel.

Warto przypomnieć, że w czerwcu 2018 r. francuski operator wprowadził na półki swoich sklepów ponad 30 nowych produktów Carrefour Bio, w tym kawę i herbatę, produkty sojowe, makarony, pieczywo czy płatki śniadaniowe. W sumie w ofercie znajduje się ponad 70 produktów Bio pod marką własną sieci.

Oferta produktów organicznych będzie systematycznie poszerzana o wyroby markowe. Do 2020 r. na tzw. Zdrową Półkę w sklepach Carrefoura trafi ponad 100 polskich produktów brandowych, a także 30 indeksów w kategorii warzywa i owoce. W sumie w ramach Zdrowej Półki oferowanych jest ponad 1,5 tys. produktów organicznych i specjalistycznych.

Rozwój oferty wspierać będzie zacieśnianie współpracy z polskimi rolnikami i firmami, które specjalizują się w produktach organicznych. Carrefour chce także wspierać polskie gospodarstwa rolne, które zdecydują się na odejście od rolnictwa konwencjonalnego  i przejście na produkcję organiczną.

Przypomnijmy, że Carrefour oferuje w swoich polskich sklepach prawie 3,5 tys. produktów pod marką własną, przy czym 1,5 tys., to produkty spożywcze. Firma zapowiada, że do roku 2022 chce potroić udział wyrobów private label w ofercie.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.